Praktyczne Case Study

Opróżnianie mieszkań, piwnic. Gdzie oddać stare meble?

Kompleksowe opróżnianie mieszkań Warszawa jest istotną usługą w kontekście utrzymywania porządku w naszych domach na terenie stolicy. Ta usługa zapewnia efektywną pomoc w usuwaniu niepotrzebnych przedmiotów i oferuje nowym lokatorom możliwość świeżej aranżacji ich przestrzeni życiowej.

Niekiedy jednak nadchodzi moment, kiedy musimy się rozstać ze starymi meblami, a może to być z różnych powodów. Kiedy już postanowimy, że należy pozbyć się starych przedmiotów, warto pamiętać, że nie może to odbywać się w sposób nielegalny. W przypadku mebli o walorach historycznych istnieje możliwość ich sprzedaży. W jakich przypadkach decydujemy się oddać stare meble?

 • Konieczność likwidacji mieszkania po osobie zmarłej;
 • Naturalne zużycie się sprzętów na skutek starości;
 • Chęć wprowadzenia zmian  w naszym otoczeniu po niedawno ukończonym remoncie mieszkania.

Wywóz mebli jest w takich przypadkach koniecznością, a odbiór starych mebli Warszawa to niezwykle poszukiwana usługa. Podejmując decyzję o pozbyciu się mebli, należy pamiętać, że nie można tego zrobić w dowolny sposób. Jeśli chcemy usunąć meble o walorach historycznych, możemy je sprzedać.

Wywóz starych mebli

Należy się jednak liczyć z tym, że może to trochę potrwać, gdyż kupca na zabytkową komodę nie znajduje się na ulicy. Inne meble możemy nieodpłatnie przekazać potrzebującym, umieszczając stosowne ogłoszenie, najlepiej za pośrednictwem internetu. Wywozem mebli do innego kraju (o wartości historycznej) zajmują się specjalistyczne firmy transportowe, ale wymaga to wielu formalności. Zadowolenie klienta to dość ważna sprawa, więc warto zadbać o solidne spakowanie przesyłki na czas transportu.

Likwidacja mieszkań często jest przeprowadzana przez rodzinę zmarłej osoby, a koszt tej usługi zaczyna się od 3000 zł. Niepotrzebnych przedmiotów lepiej nie wyrzucać do osiedlowych koszy na śmieci, gdyż przedmioty po nieboszczyku mogą być skażone krwią. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku usługi tj. utylizacja mebli konferencyjnych.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – usługi całodobowe 24/7

W przypadku starych mebli w biurze zazwyczaj od razu sięga się po telefon i dzwoni do specjalistycznej firmy zajmującej się transportem. Śmieci wielkogabarytowe i inne niepotrzebne przedmioty warto za jednym razem zapakować na auto, gdyż wywóz gabarytów wymaga paki o dużej przestrzeni ładunkowej. Sprzęt AGD również można przekazać do utylizacji, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że są to elektrośmieci.

Najczęściej poszukiwane usługi związane z utylizacją mebli

 • Opróżnianie mieszkań Warszawa i okolice;
 • Utylizacja starych książek;
 • Opróżnianie strychów i komórek lokatorskich;
 • Wywóz mebli Warszawa i inne miasta woj. mazowieckiego.

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

Ceny usługi obejmującej wywóz mebli i niepotrzebnych przedmiotów są ustalane indywidualnie. W przypadku opróżniania całego mieszkania bierze się pod uwagę jego metraż, natomiast gdy chodzi tylko o wywóz mebli, podstawą ustalenia ceny jest ilość sprzętów do wywiezienia.

Warto więc się zastanowić, czy w przypadku, gdy chcemy pozbyć się zbędnych mebli nie skorzystać z pomocy specjalistów i oszczędzić sobie zbędnego trudu.

 

Transport mebli

Jak założyć firmę zajmującą się utylizacją mebli?

Przedsiębiorstwo, które miałoby zajmować się wywozem starych mebli, jak zresztą każde inne musi zarejestrować swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeśli jest to spółka akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółka komandytowa winna wpisać się do  rejestru spółek  we właściwym oddziale Krajowego Rejestru Sądowego  – zgodnie  z  Kodeksem Spółek Handlowych.

Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą lub działać w formie spółki cywilnej powinni ja zgłosić we właściwym urzędzie administracji samorządowej. Po otrzymaniu dokumentów rejestracyjnych z urzędu należy zarejestrować się w urzędzie skarbowym. Jego właściwość miejscowa jest uzależniona między innymi od formy, w jakiej działalności gospodarcza będzie prowadzona.

Profesjonalne opróżnianie mieszkań

Należy też pamiętać o uzyskaniu odpowiednich pozwoleń i certyfikatów wynikających z przepisów szczególnych. Nie wolno zapomnieć np. o zgłoszeniu firmy do bazy gospodarowania odpadami – BDO. Usługi firmy specjalizującej się w utylizacji mebli powinny zawierać nie tylko profesjonalne podejście właściciela, ale również powinny promować ekologiczny sposób patrzenia w przyszłość.

Samochód do transportu mebli o dużych gabarytach – jaki?

Wybór samochodu, którym przedsiębiorca ma zamiar realizować wywóz mebli i opróżnianie mieszkań należy uzależnić od tego, jakie duże są meble i jaka jest ich ilość. Dobrze także jest wziąć pod uwagę trasy, jakie będą pokonywane. Najczęściej wykorzystywane są trzy typy pojazdów:

 • Furgonetka typu bus bądź auto dostawcze doskonale sprawdzą się w przewozie małych mebli, bądź sprzętu RTV bądź AGD;
 • Auto typu kontener (także w wersji z windą) nadający się do przewozu średnich gabarytów,
 • Tradycyjny meblowóz, dzięki któremu zajmiemy się utylizacją przedmiotów wielkogabarytowych.

Wywóz mebli przez lokalną firmę sprzątającą. Jak pozbyć się starych mebli?

Na terenie większości dużych miast działają firmy oferujące profesjonalne sprzątanie mieszkań zaniedbanych i opróżnianie strychów Warszawa. Realizują one zlecenia  nie tylko w pobliżu swojej siedziby, ale również na terenie całego kraju. Z reguły zakres terytorialny wywozu starych mebli i niepotrzebnych sprzętów jest bardzo duży. Przedsiębiorstwa wykonując usługi specjalistycznej likwidacji mieszkań, zajmują się także utylizacją termiczną zbędnych mebli i sprzętów skażonych krwią. Do świadczenia tego typu usług konieczne są uprawnienia ADR. Dziś już raczej nikt nie wyrzuca niepotrzebnych gratów do lasu, choć jeszcze kilkanaście lat temu zdarzały się takie przypadki.

Wywóz mebli Warszawa, ceny po inflacji potrafią przyprawić o zawrót głowy

Pracownicy tych firm zazwyczaj mają wieloletnie doświadczenie i wykonują swoje zajęcia często w nietypowych godzinach – oddać stare meble, wyrzucić stare meble, tu zawsze jest coś do wynoszenia, mówi Zbigniew Kokoszka, pracownik firmy sprzątającej Kastelnik. Ceny za wywóz mebli w stolicy są około 20% większe niż w innych regionach kraju, do tego dochodzą jeszcze nocne taryfikatory.

Opróżnianie mieszkań Warszawa

Jeśli bowiem takie jest życzenie klienta, przyjeżdżają, bardzo wcześniej rano bądź późnym wieczorem. Dysponują też odpowiednim zapleczem technicznym, które umożliwia sprawne wykonanie usługi. Należą do niego między innymi samochody odpowiednie do przewożenia dużych gabarytów, łącznie z odpowiednim wyposażeniem np. pasami do znoszenia mebli wielkogabarytowych. Nie ma więc ryzyka, że coś się nie zmieści na klatce schodowej i trzeba będzie odbyć dodatkowy kurs. W opróżnianiu mieszkań oczywiście przydaje się dobre zdrowie i silne ręce.

W przypadku sprzątania mieszkania po śmierci firma taka oferuje nie tylko utylizację mebli, ale też kompleksową dezynfekcję pomieszczeń, co zapewnia bezpieczeństwo sanitarne dla kolejnych użytkowników mieszkania czy domu.

Utylizacja mebli na własną rękę – od czego zacząć?

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku –  Prawo ochrony środowiska  i ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku  o odpadach szczegółowo regulują sposób, w jaki przeprowadzona powinna być utylizacja mebli. Są one bowiem traktowane jako odpady wielkogabarytowe. Większość administracji domów mieszkalnych okresowo odbiera stare meble i sprzęty.

Jeśli jednak nie mamy gwarancji, że odpowiednia firma odbierze takie ruchomości, nie możemy wystawić ich „przed dom”. Za takie działanie bowiem grożą nam kary administracyjne. Co więc robić w takiej sytuacji? Są dwa rozwiązania. Jednym z nich jest wywóz mebli własnym transportem do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów.

Punkt selektywnej zbiórki odpadów – mam stare meble i co dalej?

Miejsca selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) są najczęściej usytuowane przy miejskim wysypisku śmieci.  W przypadku wsi i małych miejscowości może ono znajdować się w znacznej odległości od miejsca, gdzie meble się znajdują.

Czy samodzielna utylizacja mebli jest możliwa?

Lokalizację punktu i jego czasu pracy, a także  warunki odbioru zniszczonych mebli znajdziemy ma stronie internetowej właściwego urzędu miasta czy gminy. Jeśli jednak przeprowadzamy opróżnianie mieszkania i nie mamy możliwości wywiezienia mebli samodzielnie, możemy powierzyć to zadanie firmie, która zajmuje się opróżnianiem mieszkania. W katalogu usług takiej firmy znajdzie się również utylizacja sprzętu rtv, utylizacja sprzętu biurowego oraz opróżnianie pomieszczeń i strychów. Wywozem mebli można zająć się więc na własną rękę lub poszukać pomocy wśród lokalnych specjalistów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%