Praktyczne Case Study

Na czym polega likwidacja pluskiew?

Obecność pluskiew w mieszkaniu to zmora wielu lokatorów w starym i nowym budownictwie. To nie jest sprawa wyłącznie stanu budynku lub czystości jego lokatorów. Zwalczyć pluskwy można na kilka sposobów. Pluskwa domowa to problem, który może do nas zawitać, z sąsiedniego mieszkania. Zwalczyć pluskwy można na kilka sposobów, a dezynsekcja ich jest długim procesem.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Jedną z metod jest wymrażania, czyli działanie jedynie niską temperaturą lub suchym lodem. To podejście nie wymaga środka owadobójczego. Wymrażanie pluskiew Warszawa to innowacyjna metoda, która najczęściej znajduje klientów również w innych miastach Polski tj., Poznań, Wrocław czy Katowice, ale ile to kosztuje?

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Dezodoryzacja mieszkania po zgonie

Zajadek domowy jak się pozbyć?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się pluskiew, ale najskuteczniejszym sposobem na reduvius personatus — jest użycie środka owadobójczego. Metoda zamrażania jest również skuteczna, ale może trwać dłużej. Wymrażanie pluskiew — opinie w Internecie są podzielone, czy to działa. Niektórzy twierdzą, że tak jest, ale dużo osób nie odniosło sukcesu, stosując tą metodą. Wszystko zależy od jakości usług firmy, którą wybierzemy. Dezynsekcja Warszawa to usługa, którą świadczy wiele firm w stolicy, więc ofertę na zamgławianie pluskiew można wybrać spośród licznych podmiotów branży usług DDD.

Jak usunąć pluskwy z mieszkania?

Jak pozbyć się pluskiew w mieszkaniu? – To najczęściej zadawanie pytanie w branży DDD.  Usługi zwalczania pluskiew nie są aż tak drogie, jak zareagujemy w odpowiednim czasie. Dezynsekcję pluskwy w budynku należy wykonać dla bezpieczeństwa wszystkich lokatorów za pomocą środków owadobójczych. Usługi DDD w Polsce nie są, aż tak popularne, jak w Hiszpanii, ale robactwo jest wszędzie na świecie, bez względu na szerokość geograficzną.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Na terenie Warszawy działa kilkach firm DDD, usługi są świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów od dezynsekcji. Ugryzienie roztoczy są niebezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla stanu mebli, ścian i ubrań. Powinniśmy być czujni, aby szybko usunąć je z naszego domu. Ugryzienie roztoczy są niebezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla stanu mebli, ścian i ubrań. Powinniśmy być czujni, aby szybko usunąć je z naszego domu.

usuwanie prusaków

Robak, który penetruje resztki starego jedzenia. Na ratunek, zwalczanie prusaków to jedna z usług DDD.

Należy jednak jasno powiedzieć, iż wymrażanie pluskiew Wrocław to proces, który może być wykonany na terenie Dolnego Śląska wyłącznie z pomocą profesjonalisty i tak naprawdę lokalizacja nie ma tu znaczenia. Warto przeprowadzić proces dezynsekcji, aby pozbyć się tych szkodników. Okazuje się, że zwalczanie pluskiew to przede wszystkim identyfikacja problemu. Pierwszymi sygnałami ostrzegawczymi mogą być małe brązowe plamki, jajka pluskiew czy ich larwy. W naszym kraju ten problem dotyczy nieruchomości w różnych miastach, ale nie ma to żadnego większego znaczenia.

Całodobowe zwalczanie pasożytów - usługi DDD.

Czy zwalczanie pluskiew tą techniką jest skuteczne? Zdania ekspertów, co do zwalczania pluskiew domowych tą metodą są podzielone. Jaka jest prawda i gdzie jest prawdziwe źródło problemu, odkrywamy w niniejszym artykule.

Likwidacja pluskiew. Jak się pozbyć pasożytów z domu?

Pluskwy domowe jeszcze kilkadziesiąt lat temu zostały całkowicie wyeliminowane. Jednak na przestrzeni tego czasu zdążyły powrócić na nowo i skutecznie utrudnić życie wielu osobom. W wysokiej temperaturze jest rozwiązywany problem pluskiew w prywatnych lokalach mieszkalnych.

Plaga pluskiew domowych dotyka nie tylko budynki osób prywatnych, ale również hotele, czy pensjonaty. Najczęściej karaluchy i pluskwy występują w następujących lokalizacjach:

 • mieszkaniach zmarłych osób;
 • hotelach i hostelach;
 • zaniedbanych pomieszczeniach;
 • w transporcie miejskim;
 • w publicznych miejscach np. szpitale i placówki medyczne.

Ich ulubioną lokalizacją są łóżka, stare materace i poduszki, a nawet wiekowe obrazy. Kiedy te szkodniki pojawią się w pomieszczeniu to w zabiegu odpluskwiania, w pierwszej kolejności może pomóc preparat do zwalczania pluskwy domowej o silnym działaniu owadobójczym. Oprysk chemiczny skutecznie wyeliminuje nie tylko pluskwy, ale również inne szkodniki np. karaluchy, mrówki, rybik, a nawet pchły domowe. W trakcie dezynfekcji mieszkania po zgonie można zobaczyć różne owady, często martwe, które znajdują się w encyklopedycznym atlasie owadów.

Skuteczne zwalczanie prusaków warto zacząć od lokalizacji źródła i wyboru specjalnego środka owadobójczego w sprayu. Płyn trzeba równomiernie rozprowadzić po wszystkich zanieczyszczonych powierzchniach.

usuwanie pluskiew z mieszkania

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie robaków po zgonie

Istnieje mit mówiący, że pluskwy pojawiają się w zaniedbanych, brudnych miejscach, lecz nie jest to regułą. Dlatego, kiedy pojawiają się w naszym mieszkaniu, często szukamy samodzielnych sposobów na ich usunięcie, tak by uniknąć krytyki ze strony otoczenia. W internecie są dostępne preparaty, które w ostatnich latach zostały dość mocno zmodyfikowane w kierunku szybkości działania. Ich aplikacja jest dość prosta, wystarczy nanieść środek owadobójczy na skażone powierzchnie i w całym pomieszczeniu szczelnie zamknąć okna i kanały wentylacyjne. Skuteczne metody na wymrażanie suchym lodem są szeroka opisane na licznych forach. W tego typu usługach warto postawić na sprawdzone środki do usuwania szkodników, które mają wyższą skuteczność w walce ze szkodnikami.

dezynsekcja pomieszczeń

Zaniedbane mieszkanie, gotowe do dezynsekcji.

Domowe sposoby na pluskwy i sklepowe środki zwalczające te insekty są przeważnie zawsze nieskuteczne i prowadzą jedynie do chwilowego ich wytępienia. Likwidacja pluskiew powinna przebiegać profesjonalnie, z wykorzystaniem skutecznych metod, jakie oferuje specjalistyczna firma sprzątająca.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Pluskwa jest insektem, który atakuje w nocy. Jej ugryzienia są widoczne na ciele, ale nie są bolesne. Ugryzieniu towarzyszy świąd i zaczerwienienie. Łatwo pomylić go z ukąszeniem komara, pchły czy wszy.

Charakterystyczne dla pluskwy jest rozmieszczenie ugryzień. Jeżeli znajdują się one w niewielkich odstępach, w jednej linii lub tworzą trójkąt, jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie ugryzienia pluskwy.

Dezynsekcja insektów przy pomocy parownicy

Pluskwy, a także ich larwy i jaja najefektywniej likwiduje wysoka temperatura. Dlatego dobrym sposobem na ich wyeliminowanie jest dezynsekcja insektów przy pomocy parownicy. Myjka parowa, określana inaczej jako parownica wytwarza gorącą parę najczęściej w temperaturze 105°C, która pod wysokim ciśnieniem zabija te insekty i likwiduje ich skupiska raz na zawsze. Podkreśla się, że jest to najskuteczniejsza metoda na pluskwy, ponieważ są one oporne na różnego rodzaju środki chemiczne i biobójcze. Zastosowanie parownicy na pluskwy pozwala także na skuteczną dezynfekcję mieszkania, wyparzenia miejsc, w których bytowały pasożyty i dokładnego wyczyszczenia ich.

usługa dezynsekcji

W dezynsekcji insektów wykorzystujemy również zamgławianie suchą mgłą, która także pozwala na szybkie i trwałe zlikwidowanie skupisk tych pasożytów. Co więcej, jest to metoda w pełni bezpieczna i ekologiczna. Nie zagraża zdrowiu ludzi i zwierząt domowych.

Naturalny wróg pluskwy domowej. Co warto wiedzieć o tych pasożytach?

Likwidacja pluskiew bywa bardzo żmudna i niemożliwa do wykonania samodzielnie. To samo dotyczy karaluchów!
Wbrew powszechnej opinii, te pasożyty nie zawsze się z brudu czy braku utrzymania perfekcyjnej higieny. Mogą one przyjść od sąsiadów bądź zostać przyniesione przez gości. Zdarza się także przenieść je do mieszkania wraz z meblami albo na własnych ubraniach po pobycie w hotelu lub autobusie miejskim.

Odpluskwianie mieszkania

Larwy insektów na drewnianym parapecie.

Naturalny wróg pluskwy domowej to m.in. zajadek, pająk, karaluch, a nawet mrówka. Nie oznacza to jednak, że mamy pozwalać innym insektom na bytowanie w naszym mieszkaniu, by te wytępiły pluskwy. Te pasożyty są bardzo trudne do całkowitego wyeliminowania, ponieważ są niezwykle odpornymi insektami. Swoim wyglądem przypomina kleszcza i gryzie człowieka, żywiąc się jego krwią.

Potrafi jednak przejść w stan hibernacji i przetrwać bez pożywienia przez 80, a nawet 140 dni. Żeruje w nocy i kąsa, pozostawiając ślad przypominający ugryzienie komara albo pchły. Aby skutecznie wyeliminować te pasożyty, najlepiej jest zdecydować się na profesjonalne usługi dezynsekcji i likwidacji insektów, jakie oferuje firma Kastelnik.

profesjonalna firma DDD

Zaniedbane mieszkanie z pluskwami na ścianach i suficie.

Jedna pluskwa w domu. Czy należy się obawiać?

Czy jedna pluskwa w domu to już powód do obaw? Jak najbardziej tak, nie należy bagatelizować, kiedy zobaczymy w mieszkaniu choćby jednego takiego pasożyta. Zabieg usuwania pluskiew Warszawa to odpluskwianie mieszkania z niechcianych gości. Pluskwy domowe chowają się w trudnodostępnych miejscach, stąd nigdy nie ma pewności, że w domu żyje tylko jeden osobnik. Ponadto jedna samica jest w stanie złożyć od 200 do 500 jaj (w seriach od 10 do 50).

Jaja pluskwy mają wielkość ziarenka piasku, więc często są niezauważane przez domowników. Dlatego nawet jeden pasożyt zlokalizowany w domu, powinien zostać jak najprędzej usunięty. Pluskwy w domu to także niepotrzebny stres i nerwy, a także bezsenność, ze względu na fakt, że te insekty gryzą w nocy ludzi, a w skrajnych przypadkach nawet zwierzęta domowe.

Ugryzienia pluskwy domowej niosą zaś za sobą dyskomfort, ból oraz uczucie swędzenia i pieczenia.

Zwalczanie pluskiew domowym sposobem — jak wygląda?

Zwalczanie pluskiew domowych i karaluchów to kilka etapów. Najpierw wykonujemy dezynsekcję przy pomocy parownicy, a następnie w celu wzmocnienia efektu ozonujemy całe mieszkanie. Warto wspomnieć o etapach zwalczania jaj pluskiew i ich osobników. Pluskwy domowe często są obecne w gniazdkach elektrycznych, a wymrażanie pluskiew na instalacji elektrycznej to nie jest dobry pomysł. Z pomocą przychodzi nam zestalony dwutlenek węgla.

Ozonowanie jako metoda zwalczająca jaja pluskiew

Ozonowanie to metoda, która skutecznie likwiduje wszelkie drobnoustroje, bakterie i wirusy. Do wyworzenia odpowiedniego stężenia ozonu stosuje się zazwyczaj ozonatory polskiej produkcji. Oozno odświeża pomieszczenia i pozwala wyeliminować nieprzyjemny zapach. Ozonowanie jako metoda zwalczająca jaja i larwy pluskiew jest także skuteczną formą na wyeliminowanie tych niechcianych organizmów. Specjaliści z firmy Kastelnik wykorzystują przemysłowe generatory ozonu, by skutecznie zdezynfekować mieszkanie, w którym bytowały pasożyty. Należy pamiętać, że najskuteczniejszą formą na likwidację pluskiew jest zastosowanie dwuetapowego sprzątania zapewniającego dezynfekcje pomieszczeń oraz dezynsekcję pluskwy. Po wykonaniu zabiegu ozonowania warto przewietrzyć cały lokal.

Usuwanie pluskiew domowych — problem do zamrożenia

Zwalczanie pluskiew suchym lodem to alternatywa do środków owadobójczych, które są dostępne w specjalistycznych sklepach z chemią na owady.

Jak wygląda pluskwa? To pytanie, wiele osób zadaje sobie, kiedy pierwszy raz spotkają małe owady w szwach materacy. Listwy przypodłogowe w mieszkaniach i pokojach hotelowych potrafią być siedliskiem niechcianych lokatorów. Dezynsekcja za pomocą odpowiednich substancji czynnych obejmuje takie kwestie, jak:

 • kontakt ze specjalistyczną firmą sprzątającą i umówienie wizyty;
 • przygotowanie się do przyjazdu ekipy sprzątającej; wypranie wszystkich ubrań i pościeli w temperaturze powyżej 50°C, ściągnięcie obrazów, odstawienie mebli;
 • zlokalizowanie miejsc, w których bytują pasożyty;
 • zabezpieczenie wszystkich szczelin i zakamarków przed dalszym rozprzestrzenianiem się pluskiew;
 • wyprowadzenie zwierząt domowych;
 • przeprowadzenie kilkuetapowej dezynsekcji przy pomocy parownicy, ozonu lub suchego lodu
 • zamgławianie ULV z wykorzystaniem nadtlenku wodoru;
 • dokładne wysprzątanie i dezynfekcja całego mieszkania, często jest to sprzątanie mieszkania po zgonie.

preparaty do odpluskwiania

Obecność pluskiew i odpowiednie metody ich eliminacji

Likwidacja pluskwy Kraków to wieloetapowy proces wymagający zastosowania specjalistycznych urządzeń i fachowej wiedzy w zakresie sprzątania mieszkań. Trudność w usuwaniu tych pasożytów sprawiła, że powstało mnóstwo mitów na temat tego, jak skutecznie usunąć pluskwy z mieszkania. Pluskwy, które zadomowiły się nielegalnie w lokalu mieszkalnym, są często sprawcą nocnych pogryzień na skórze. W czasie snu człowieka pluskwa atakuje i gryzie. Jak sobie radzić z takim szkodnikami?

zwalczanie robaków

Zwalczanie robaków to jedna z głównych usług, która jest świadczona przez firmy DDD.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Ekspert firmy Kastelnik odpowiada na pytania w sprawie zwalczania pasożytów Cimex Lecutralius, potocznie zwanych, pluskwą łóżkową. Zastanawiasz się, czy można pozbyć się tego robactwa na stałe z budynku?  W większości przypadków można udzielić zdecydowanie twierdzącej odpowiedzi, tak. Dużo zależy od źródła problemu, czasu wylęgania się oraz zaangażowania i chęci rozwiązania tej sprawy. Profesjonalna dezynsekcja, czyli  tępienie szkodników i gryzoni jest w stałej ofercie firmy sprzątającej Kastelnik.

Kto zajmuje się usuwaniem pluskwy?

Od czego zależy cena za dezynsekcję pluskiew?

Cena za dezynfekcję pluskiew jest zawsze ustalana indywidualnie z klientem na miejscu zdarzenia. Uzależniona jest od różnych czynników, takich jak ilość pasożytów i wielkość obszaru, na którym bytują pluskwy. Cena podstawowej dezynsekcji zaczyna się od 700 zł i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za dezynsekcję całego mieszkania. Domowe metody są dużo tańsze i ograniczają się do zakupu preparatu do eliminacji szkodników.

Jak przebiega proces usuwania pluskiew?

Przebieg usuwania pluskiew zależy od tego, ile pasożytów żyje w mieszkaniu i na jak dużym obszarze. Często tym szkodnikom towarzyszy nieprzyjemny zapach, którego nie sposób zbagatelizować. Na wstępie odsuń meble i ściągnij obrazy. Warto zastosować zamgławianie przy pomocy mokrej mgły w połączeniu z ozonowaniem, Ostatni etap to gruntowne odkurzanie całego mieszkania z martwych insektów. Pluskwami domowymi lepiej nie zajmować się środkami bez odpowiedniego atestu. Konieczne jest pozbycie się pojedynczych osobników i ich jaj.

Jak wyeliminować pluskwy raz a dobrze?

Sprawdzone sposoby na usuwanie pluskiew to proces, który należy powierzyć specjalistom branży DDD z zakresu profesjonalnego sprzątania mieszkań. Bagatelizowanie tego problemu może skutkować a w skrajnych przypadkach nawet zwierzęta domowe. Do zwalczania pluskiew najlepiej użyć pary lub silnego środka chemicznego do zwalczania niechcianych szkodników. Warto dodać, że profesjonalne zwalczanie pluskiew Poznań w woj. wielkopolskim często wymaga powtórzenia zabiegu kilka razy i to w kilkudniowych odstępach czasu.

Czy ozonator zabija pluskwy?

Tak, ozonator może być używany do zabijania pluskiew. Ozon jest bezbarwnym gazem o ostrym zapachu, który powstaje, gdy cząsteczki tlenu rozpadają się i łączą w trakcie wyładowań elektrycznych elektrycznych. Czy ozonator zabija pluskwy? Wysokie stężenie ozonu jest stosowane do walki z wszelkiego rodzaju owadami. Ozonator na pluskwy to nie jedyne urządzeni za pomocą którego można pozbyć się niechcicanych gości z mieszkania. Pluskwa łóżkowa żywi się krwią człowieka i warto się jej pozbyć w pierwszej kolejności.

Czym różnią się między sobą pluskwy od karaluchów?

Na koniec warto powiedzieć, czym różni się pluskwa od karalucha.

Wielu naukowców twierdzi, że różnica nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, a można odróżnić te owady od siebie, po sposobie poruszania się po materacach. Pluskwa domowa jest bardzo powolna, a karaczany są bardzo szybkie. To główna różnica między nimi – tłumaczy Mieszko Kastelnik, ekspert ze specjalistycznej firmy sprzątającej.

usuwanie pluskwy domowej

Dorota Kastelnik – szef firmy sprzątającej z Katowic.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%