Praktyczne Case Study

Na czym polega dezynfekcja pokoju hotelowego po zgonie?

W przypadku śmierci osoby w obiekcie noclegowym to właśnie dezynfekcja pokoju hotelowego po zgonie jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczeństwo dla kolejnych gości. W takiej sytuacji zazwyczaj personel kontaktuje się z odpowiednimi władzami (np. z placówką medyczną lub Policją), która na miejscu zgonu dokonuje oględzin oraz ustala przyczynę zgonu.

Utylizacji rzeczy skażonych krwią, nie da się przeprowadzić, pomijając procedury prawne. Po zgonie liczy się kompleksowe podejście, gdyż po śmierci w zamkniętym pomieszczeniu konieczne jest dokładne usunięcie skażonych przedmiotów i dezynfekcja pokoju, aby zminimalizować ryzyko zatrucia trupim jadem np. poprzez kontakt z zanieczyszczonymi płynami ustrojowymi i krwią.

Profesjonalne sprzątanie po zgonie.

Zgon w hotelu to statystycznie rzadkie zjawisko

Aby zneutralizować działanie niebezpiecznych mikroorganizmów i przykrego zapachu, który może pojawić się po śmierci samobójczej w pokoju hotelowym, najlepiej użyć atestowanych środków chemicznych rekomendowanych przez specjalistów. Jednym słowem, dezynfekcja po zgonie jest istotnym krokiem w celu zapewnieniu zdrowia dla wszystkich użytkowników budynku komercyjnego – nie tylko gości, ale i pracowników obiektu noclegowego.

Jakie są procedury dezynfekowania pokoju hotelowego po śmierci osoby?

Wbrew temu, co może się wydawać, hotel jest miejscem, w którym często dochodzi do nagłych zgonów. Najczęściej są to akty samobójstwa, ale zdarzają się także przypadki śmierci z powodu chorób, nagłych wypadków czy zdarzeń sercowo-naczyniowych. Dlatego pracownicy hotelowi są często szkoleni, aby radzić sobie z takimi sytuacjami i zapewniać odpowiednią opiekę dla pozostałych gości.

Kastelnik – profesjonalne sprzątanie – usługi całodobowe 24/7

Często zdarza się, że osoba z depresją lub innymi problemami przebywając samotnie w pokoju, postanawia z dala od bliskich i znajomych odebrać sobie życie. Nie zawsze zwłoki czy ślady krwi po morderstwie odkrywane są od razu. W momencie, gdy gość hotelowy nie życzy sobie sprzątania pokoju przez obsługę hotelową i wywiesza na drzwiach tabliczkę “nie przeszkadzać” nikt z obsługi hotelu nie zagląda do takiego pokoju.

Po kilku dniach po odkryciu zwłok okazuje się, że cały pokój jest we krwi, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach po rozkładzie ciała. Obsługa hotelowa wzywa służby, a policja zawiadamia pogotowie, którego lekarz wystawia kartę zgonu. Zwłoki należy usunąć w jak najkrótszym czasie i powiadomić zakład pogrzebowy, ale w takiej sytuacji to hotel odpowiedzialny jest za doprowadzenie pokoju do porządku tak, by mogli w nim mieszkać bezpiecznie kolejni goście.

W takiej sytuacji najlepiej zlecić kompleksowe sprzątanie pokoju hotelowego wraz z precyzyjną dezynfekcją. Takie usługi dezynfekcji pomieszczeń zwykle obejmują kilka kluczowych etapów takich jak:

 • Zabezpieczenie pokoju hotelowego przed wejściem osób trzecich;
 • Zebranie nieczystości i resztek ciała z podłogi;
 • Czyszczenie pomieszczenia ze śladów krwi np. płynów ustrojowych;
 • Usunięcie wszystkich skażonych przedmiotów;
 • Transport skażonych odpadów do spalarni termicznej;
 • Ozonowanie lub zamgławianie po zgonie celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu.

Profesjonalne sprzątanie po rozkładzie ciała – co zawiera?

Gruntowne sprzątanie po rozkładzie ciała jest niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, takich jak pokoje hotelowe, gdzie zgon mógł pozostawić wiele niebezpiecznych substancji i trujących mikroorganizmów. Profesjonalna firma sprzątająca Kastelnik to zespół techników, którzy dysponują odpowiednimi umiejętnościami, wiedzą oraz środkami ochrony osobistej, aby móc sprzątać miejsce zgonu w sposób bezpieczny.

Kastelnik – dezynfekcja po zgonach – kontakt 7 dni w tygodniu

Zwykłe sprzątanie mopem z płynem do mycia podłóg jest nie wystarczające, ponieważ może wystąpić ryzyko zetknięcia się z krwią, płynami ustrojowymi lub innymi substancjami zakaźnymi, które są groźne dla zdrowia. Bez względu na przyczyny śmierci, rozkład ciała to nie tylko brzydki zapach i krew na posadzce, ale przede wszystkim trupie jady i niebezpieczne odpady.

Technicy sprzątania miejsc śmierci z firmy Kastelnik są przygotowani na czyszczenie ekstremalne po zgonach z przyczyn naturalnych, jak i po każdym innym przypadku. W naszej firmie mamy szerokie zaplecze środków chemicznych i specjalistycznych narzędzi do przeprowadzania skutecznego odkażania każdego miejsca zgonu — zapewnia Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Śmierć gościa w pokoju hotelowym. Czy skuteczne odkażanie miejsca zgonu jest możliwe?

Czy wiedziałeś, że zgon w pokoju hotelowym to skomplikowana sprawa? Nie od razu takie pomieszczenie można wysprzątać. W pierwszej kolejności osoby, które znalazły zwłoki, powinny powiadomić policję i pogotowie. Następnie służby przeprowadzają dochodzenie, by ustalić, czy nie doszło do aktu morderstwa.

Takie postępowanie to standardowa procedura w całej Polsce. Ciało zmarłego zabrane zostanie tylko na wyraźne polecenie policji i przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Oznacza to, że trwające całymi dniami prace dochodzeniowo śledcze na miejscu zdarzenia przyczyniają się do pogłębiania się nieprzyjemnego zapachu po zgonie w zamkniętym pokoju.

Zwykle takie pomieszczenie na czas dochodzenia zostaje wyłączone z użytku, ale często otwierane są okno, co przyczynia się do rozwoju wszelkiego typu robactwa. Ważne jest więc, by w pomieszczeniach w których doszło do zgonu nie otwierać okien i nie rozprzestrzeniać zapachu rozkładającego się ciała na zewnątrz.

Usługi kompleksowej dezynfekcji po zmarłych – procedury BHP

Usługi kompleksowej dezynfekcji pokoju hotelowego po zmarłych są niezwykle ważne ze względu na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo pracowników oraz gości hotelowych. Aby przeprowadzić dezynfekcję w sposób bezpieczny, należy przestrzegać określonych zasad BHP, które są ustalane indywidualnie przez każdy podmiot tego typu.

W trakcie odkażania hotelu po zgonie, pracownicy firmy sprzątającej wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony indywidualnej, takie jak rękawice, atestowane kombinezony ochronne, okulary i maseczki ochronne. Technicy sprzątania miejsc po zwłokach zakładają taką odzież przed wejściem do pokoju i pozostają w niej podczas całego procesu dezynfekcji.

Co więcej, przed przystąpieniem do dezynfekcji pokoju, należy upewnić się, że nie ma w nim żadnych osób postronnych. Ważne jest również, by dokładnie oczyścić wszystkie pomieszczenia, włączając w to łazienkę, meble, podłogi i wszelkie inne powierzchnie, na których mogą znajdować się ślady krwi i szczątki ludzkiego ciała. Warto dodać, że wszystkie odpady, takie jak skażone ręczniki papierowe, worki na śmieci i uniwersalne kombinezony ochronne, powinny być utylizowane w bezpieczny sposób, zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem.

Usuwanie śladów krwi z posadzki

Jednym z największych wyzwań po zgonie w hotelowym pokoju jest usunięcie wszelkich śladów, w tym krwi, które mogą stanowić zagrożenie dla innych osób. Ani goście hotelowi, ani pracownicy nie powinni mieć kontaktu z biologicznymi śladami po zmarłym. Dlatego firma Kastelnik oferuje całodobowe, kompleksowe usługi dezynfekcji miejsc, gdzie miała miejsce nagła śmierć.

Podczas usuwania śladów krwi z wyposażenia mieszkania w firmie Mieszka i Doroty Kastelnik korzysta się jedynie ze sprawdzonych i atestowanych środków biobójczych, takich jak Virkon S oraz innych preparatów opartych na chlorze i czwartorzędowych solach amoniowych. Tylko te specyfiki gwarantują skuteczną sterylizację miejsc, w których doszło do zgonu.

Użycie nieodpowiednich preparatów może przynieść więcej szkód niż korzyści, prowadząc do powikłań zdrowotnych u osób, które nieświadomie miały kontakt ze skażonym miejscem i przyjęły zanieczyszczone substancje do swojego organizmu.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonie i usuwanie przykrego zapachu

Brzydki zapach, który wydziela się po śmierci ze zwłok to częsty problem. Ozonowanie pomieszczeń jest metodą powszechnie stosowaną w dezynfekcji, co doskonale sprawdza się również w odkażaniu po zmarłych.

W przypadku zgonu w hotelowym pokoju ozonowanie pomieszczenia jest często stosowane w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów, które mogą pozostać po zdarzeniu, wyjaśnia Mieszko Kastelnik – szef firmy sprzątającej.

Dzięki temu procesowi można zapewnić czyste i bezpieczne środowisko dla kolejnych gości. Nasi specjaliści w trakcie usuwania trupich jadów z powierzchni w pokoju hotelowym wykorzystują przemysłowe generatory ozonu, dzięki którym w krótkim czasie są w stanie trwale usunąć również nieprzyjemny zapach po zwłokach.

Kastelnik – usuwanie zapachów – potwierdzone certyfikatem

Źródło nieprzyjemnego zapachu po zwłokach to trupie jady powstające w trakcie procesów gnilnych i rozpadu białek w ciele zmarłej osoby. Dlatego istotne jest, by w pierwszej kolejności precyzyjnie wyczyścić każdy centymetr miejsca, w którym nastąpiła śmierć gościa i rozkład zwłok.

Dezynfekcja pokoju hotelowego po śmierci – oferta firmy Kastelnik

W pokoju hotelowym czy hotelowej łazience po zmarłym dezynfekcja pomieszczeń z patogenów to niezbędny krok, jaki należy przeprowadzić. W firmie Kastelnik zlecisz całodobowe usługi dezynfekcji miejsc śmierci niezależnie czy to zgon z przyczyn naturalnych, czy zaplanowane morderstwo. Naszym celem jest przywracanie bezpieczeństwa w hotelach, pensjonatach i innych miejscach, w których nastąpił nagły zgon. Oferujemy przez całą dobę również inne usługi:

 • Odkażanie po wypadkach komunikacyjnych;
 • Czyszczenie suchym lodem po śmierci;
 • Dezynfekcja mieszkań po śmierci z przyczyn naturalnych;
 • Dezodoryzację powietrza;
 • Neutralizacja skutków rozkładu ciała, np. usuwamy toksyczne gazy i groźne bakterie;
 • Sprzątanie po wypadkach przy pracy.

Kiedy warto zamówić specjalistę od czyszczenia po zgonie?

Czy wiesz, że po zgonie w pokoju hotelowym należy zamówić specjalistyczne czyszczenie? Specjaliści pojawią się na miejscu zdarzenia tak szybko, jak tylko to możliwe. Przed rozpoczęciem prac na drzwiach pokoju hotelowego wywieszona zostanie kartka z ostrzeżeniem o zakazie wchodzenia do środka. Następnie technicy usuną wszelkie ślady śmierci i przeprowadzą zabieg ozonowania i zamgławiania. Sprawdź najczęściej zadawane pytania o odkażanie pokoi w hotelach po zmarłych osobach.

Ile kosztuje dezynfekcja pokoju hotelowego po śmierci gościa?

Zazwyczaj cena dezynfekcji pokoju hotelowego ustalana jest indywidualnie z osobami decyzyjnymi w obiekcie, w którym doszło do śmierci. Na wysokość tej kwoty może wpływać wiele czynników jak np. wielkość pokoju hotelowego i ilość skażonych przedmiotów. Bardzo często ceny odkażania pomieszczeń po zwłokach zaczynają się od 1000 zł.

Całodobowa dezynfekcja pomieszczeń w hotelach – usługa 24/7

Śmierć gościa w pokoju hotelowym? Najlepiej zlecić profesjonalne sprzątanie, w ramach którego realizowana jest skuteczna dezynfekcja pokoju hotelowego za pomocą atestowanej chemii bakteriobójczej i innowacyjnych technik odkażania. W firmie Kastelnik zlecisz usługi kompleksowej dezynfekcji, które obejmują nie tylko usuwanie płynów ustrojowych z podłóg, ale również wywóz odpadów skażonych transportem ADR.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%