Praktyczne Case Study

Maszyny do czyszczenia suchym lodem dla przemysłu

Jakie maszyny do czyszczenia suchym lodem są obecnie dostępne na rynku? Rozwój różnego rodzaju nowych technologii powoduje, że każdego dnia docierają do nas informację o kolejnych nowatorskich rozwiązaniach dla firm. Innowacje dotyczą nie tylko przemysłu ciężkiego, ale także usług, realizowanych przez specjalistyczne firmy sprzątające. Firma Kastelnik od samego początku prowadzenia działalności podąża za nowinkami technicznymi i wprowadza do swojego parku maszyn coraz to nowsze metody usuwania szczególnie silnych zabrudzeń. Wszystko po to, aby jeszcze precyzyjniej odpowiadać na potrzeby rynku i klientów, którym zależy na stosunkowo niedrogim, ale efektywnym czyszczeniu linii produkcyjnych oraz maszyn przemysłowych. Jedną z takich innowacyjnych metod jest technologia czyszczenia suchym lodem. Na runku mamy kilku przodujących producentów, jednak do najpopularniejszych zaliczyć można urządzenie do czyszczenia suchym lodem marki Kärcher model IB 7/40 oraz Cold Jet Aero 40FP. Są to przenośne maszyny do czyszczenia suchym lodem, które możemy z powodzeniem używać z kompresorami mobilnymi.

Czyszczenie suchym lodem – czy warto?

Dotychczas mycie urządzeń przemysłowych alkalicznymi środkami czyszczącymi odbywało się w dość tradycyjny sposób i wiązało się z kilkudniowym, jeśli nie kilku tygodniowym zaangażowaniem wielu pracowników, a być może nawet przestojem w pracy zakładu. Maszyny do czyszczenia suchym lodem odmieniły ten stan rzeczy. Dzięki nowoczesnym metodom czyszczenia z użyciem suchego lodu przedsiębiorcy oszczędzają nie tylko czas, ale także pieniądze. Z metody czyszczenia suchym lodem korzystamy w przemyśle drukarskim, odlewniczym, lakierniczym czy samochodowym. W każdym z nich, wykorzystanie suchego lodu do konserwacji maszyn przemysłowych będzie dużą oszczędnością. Suchy lód z powodzeniem zastępuje metodę czyszczenia ultradźwiękami, a jego regularne stosowanie umożliwia dogłębne oczyszczanie silnych zabrudzeń poprzez wnikanie głęboko w strukturę trudno dostępnych miejsc.

Czyszczenie maszyn produkcyjnych suchym lodem

Zdjęcie: mycie maszyn drukarskich urządzeniem do czyszczenia suchym lodem © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Ekologiczna i szybka metoda mycia maszyn przemysłowych

Jeszcze kilka lat temu, aby usunąć zabrudzenia warsztatowe z maszyn do przetwórstwa papieru, drukarskich lub offsetowych do wyboru były tylko tradycyjne metody usuwania zabrudzeń i alkaliczne preparaty na bazie wody. Czasami dział utrzymania ruchu wspierał się szpachelkami, druciakami oraz silnymi i szkodliwymi dla środowiska środkami chemicznymi. Zadaniem rozpuszczalników miało być skutecznie wyeliminowanie wszelkich śladów po klejach czy też farbach. W dzisiejszych czasach, w nowoczesnych przedsiębiorstwach to już na szczęście przeszłość. Jakie są więc zalety czyszczenia suchym lodem w firmach produkcyjnych?

Mycie maszyn drukarskich suchym lodem

Zdjęcie: konserwacja maszyn drukarskich suchym lodem © Kastelnik Studio sp. z o.

Cena czyszczenia suchym lodem – ile kosztuje mycie tą metodą?

Po pierwsze, stosowanie suchego lodu do czyszczenia maszyn przemysłowych nie wymaga od naszych klientów wstrzymywania prac na linii produkcyjnej. Suchy lód może być bowiem stosowany do czyszczenia linii technologicznych bez ich zatrzymywania. To wielka oszczędność, której nie oferują tradycyjne metody związane z usuwaniem silnych zabrudzeń takich jak guma arabska, czy też karmel.

Czyszczenie suchym lodem to w dzisiejszych czasach koszt rzędu 600 – 700 zł za roboczo godzinę, a ostateczna cena zależy od ilości lodu, jaki potrzebujemy na oczyszczenie powierzchni. Co ważne, dzięki temu, że jedynym środkiem czyszczącym jest zamrożony dwutlenek węgla – CO2, nie ma potrzeby stosowania wody ani innych cieczy, a co za tym idzie – brak suszenia urządzeń po zakończonej konserwacji. Nie narażamy przy tym kosztownych maszyn na rdzewienie. To kolejna ogromna korzyść dla każdego polskiego przedsiębiorcy.

Suchy lód to metoda do usuwania wyjątkowo kłopotliwych zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Pozwala m.in. na ekspresowe i wyjątkowo skuteczne oczyszczanie urządzeń z farb, smarów, klejów, a nawet lakierów z utwardzaczami. Warto również zaznaczyć, że technika mycia suchym lodem jest stosowana z poszanowaniem do środowiska naturalnego, co jest coraz ważniejsze dla nowoczesnych firm w dobie zmian globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych związanych ze  wzrostem  średnich rocznych temperatur powietrza na świecie.

Mycie maszyn przemysłowych suchym lodem Kastelnik

Zdjęcie: maszyny drukarskie po czyszczeniu suchym lodem © Kastelnik Studio sp. z o.

Mycie zestalonym dwutlenkiem węgla – czy się opłaca?

Metoda czyszczenia suchym lodem cieszy się bardzo dobrą opinią w wielu gałęziach polskiego przemysłu, jest nie tylko bardzo ekonomicznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ale także stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę. Stosując specjalistyczne maszyny do usuwania zabrudzeń suchym lodem, jesteśmy w stanie skierować granulat suchego lodu w zanieczyszczone powierzchnie z prędkością aż 500 km/h. Wystarczy jedna porcja suchego lodu, aby w warstwie brudu pojawiły się pierwsze mikro spękania.  Co dalej? Kolejne dawki zamrożonego granulatu powodują, że do wcześniej powstałych szczelin dostaje się zestalony dwutlenek węgla, który powoduje odrywanie się brudu z czyszczonych powierzchni. Jakie urządzenie do czyszczenia suchym lodem wybrać? Odpowiedź jest prosta: to zależy.

Maszyny do czyszczenia suchym lodem  Kärcher model IB 7/40 od 70 tys. zł

Cały proces czyszczenia maszyn przemysłowych suchym lodem kończy się sublimacją, czyli zmiana stanu skupienia granulatu w lotny. To właśnie sublimacja powoduje, że metodę czyszczenia suchym lodem określa się jako bezodpadkową, co również wpływa na zmniejszenie kosztów poniesionych przez klienta. Dzienne zapotrzebowanie na suchy lód wynosi około 400 – 600 kg. Do tego dochodzą jeszcze kosztu logistyki związane z transportem na miejsce przeznaczenia. Biorąc pod uwagę, że hurtowa cena suchego lodu u producenta oscyluje w graniach 5 zł za 1 kg to wciąż wysoce opłacalna dla Wszystkich technologia. Już od kilku lat urządzenia do czyszczenia suchym lodem są hitem, wśród najlepszych firm sprzątających świadczących usługi dla polskiego przemysłu. Ceny nowych maszyn do czyszczenia suchym lodem zaczynają się od 70 tys. zł, a kończą w okolicach 200 tys. zł.  Wybór maszyny do szybkiego mycia suchym lodem zależy tylko od wysokości naszego portfela.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.5
4,5 rating
4.5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 2)
Doskonale50%
Bardzo dobrze50%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%