Praktyczne Case Study

Jaki jest ekologiczny sposób mycia ścian po pożarze?

Do niedawna sprzątanie po pożarze utożsamiane było wyłącznie z czyszczeniem pokrytych sadzą powierzchni silną i trującą chemią, która niestety nie była obojętna dla naszego najbliższego środowiska. A powiedzmy sobie jasno, chodzi przecież o miejsce, w którym żyjemy, śpimy, wychowujemy nasze dzieci. Te same zasady dotyczą czyszczenie po pożarze w zakładzie przemysłowym, czy też na hali produkcyjnej – czyli miejsc, w których pracujemy na co dzień.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usunięcie toksycznych związków po pożarze to w tym przypadku sprawa najwyższej wagi chodzi przecież o nasze zdrowie i nie mówimy tylko i wyłączne o pozbycie się zapachów po pożarze, choć usuwanie zapachu spalenizny w procesie ozonowania to dość istotna kwestia dla każdego poszkodowanego przez ogień.

Popularny wpis na naszym blogu: Co warto wiedzieć o czyszczeniu suchym lodem?

hala po pożarze

Na szczęście od kilku lat dostępne są na rynku nowoczesne metody usuwania szkód po pożarach, są one  znacznie bardziej ekologiczne, całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, a przy tym niezwykle wydajne dla naszego portfela. Jednym z najlepszych sposobów mycia ścian po pożarze oraz czyszczenia osmolonych powierzchni sufitów po pożarze jest wykorzystanie CO2 – czyli mycie spalonych powierzchni za pomocą suchego lodu. Tak, to nie jest żart, suchy lód nie jest wyłącznie wykorzystywany do transportu i przechowywania szczepionki na COVID-19 w ramach tzw. zimnego łańcucha dostaw.

czyszczenie po pożarze suchym lodem

Ekologiczne firmy sprzątające po pożarach stosują suchy lód jako medium wspomagające dezynfekcję spalonych w pożarze ścian

Czym jest to nowoczesne medium stosowane do czyszczenia ścian po pożarach? Suchy lód wygląda niczym granulat i jest formą stałą dwutlenku węgla o temperaturze -78,5°C. Otrzymywany jest przez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla poprzez specjalne generatory do wytwarzania suchego lodu. Jedną z firm mających w ofercie ten gaz techniczny jest – Linde Gaz Polska.

W swej ofercie posiada ona zaawansowane gazy, które oferuje, dla niemal wszystkich gałęzi polskiego przemysłu i dla branży medycznej.  W warunkach “normalnych” suchy lód nie topi się, a sublimuje, czyli przechodzi gwałtownie ze stanu stałego w gazowy. W trakcie czyszczenia ścian po pożarze granulki suchego lodu uderzają z ogromną prędkością w czyszczoną powierzchnię, rozbijając brud i sadzę na drobniutkie kawałki i usuwając go ze ściany i osmolonej powierzchni.

Co ważne, suchy lód potrafi rozprawić się skutecznie z każdym rodzajem zabrudzenia, nawet z czarną sadzą po pożarze, która z reguły jest bardzo trudna do usunięcia.

sprzątanie po pożarze suchym lodem


Tynki po pożarze, mycie ścian po pożarach suchym lodem – zalety technologii

Mycie tynków i ścian po pożarze suchym lodem nie powoduje powstawania wtórnych odpadów ani dodatkowych zacieków. Suchy lód jest zdecydowanie miękkim środkiem i w żaden sposób nie uszkadza powierzchni, którą się nim traktuje. Dlatego właśnie, suchy lód jest polecany zwłaszcza do sprzątania po pożarze w halach produkcyjnych, fabrykach czy innych przedsiębiorstwach przemysłowych, które ucierpiały w pożarze.

Ten specjalistyczny gaz perfekcyjnie sprawdza się również przy czyszczeniu części maszyn konstrukcyjnych, taśm produkcyjnych, a także dużych powierzchni płaskich – gdzie CO2 bez trudu dociera we wszystkie zakamarki urządzeń oraz inne niełatwo osiągalne zakątki. Jak wspomniano wcześniej, metoda na sprzątanie po pożarze suchym lodem jest w pełni bezpieczna dla środowiska. Dzieje się tak, gdyż lód nie zawiera żadnych trujących środków chemicznych. W trakcie aplikacji lodu na czyszczoną powierzchnię nie powstają toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia czy ludzkiemu zdrowiu.

Ponadto, po czyszczeniu ścian po pożarze suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować. Gaz, w który zamienia się suchy lód, przechodzi bezpośrednio do powietrza i jest to nic innego jak lotny dwutlenek węgla, który naturalnie występuje w atmosferze. Należy tylko pamiętać, że po oczyszczaniu powierzchni suchym lodem trzeba uprzątnąć resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę. Dla ekipy sprzątającej po pożarach Kastelnik to normalny dzień pracy.

Sprzątanie po pożarze suchym lodem to ratunek dla spalonego mieszkania — usuwanie szkód po pożarze

Sprzątanie mieszkania po pożarze za pomocą technologii wykorzystującej suchy lód to metoda coraz szerzej stosowana do czyszczenia spalonych pomieszczeń, mieszkań, a także hal przemysłowych, które ucierpiały w pożarze. Stosowany jest też na co dzień w wielu gałęziach polskiego przemysłu nie tylko w trakcie akcji ratowania ścian budynku po pożarze. Osoby poszkodowane przez pożar nie powinny szukać tanich i mało skutecznych rozwiązań.

Najlepiej od razy postawić na sprawdzoną i najlepszą metodę czyszczenia po pożarze, metodą z zastosowaniem suchego lodu. Pożary lasów, wybuchy gazów w mieszkaniach na terenie całego kraju. Takie sytuacje zdarzają się niemal każdego dnia.

czyszczenie ścian z sadzy

Fachowe usunięcie szkód po pożarze wymaga kontaktu ze specjalistami z firmy sprzątającej po pożarach, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i bezpłatnie wycenią usługę dekontaminacji po pożarze oraz nakreślą, ile trwa usuwanie zapachu po pożarze. Oddaj sprzątanie Twojego dobytku w najlepsze ręce. Technicy firmy likwidującej skutki pożarów oraz zalań – Kastelnik, są doskonale przeszkoleni i świetnie zaznajomieni z różnymi metodami dezynfekcji po zdarzeniu losowym. Ich działania doprowadzą

“Usuwanie zapachu spalenizny z pomieszczeń okopconego dymem domu warto przeprowadzić na wysokim stężeniu ozonu. Przykry zapach najlepiej schodzi przy osiągnięciu poziomu ozonu w powietrzu 40 ppm i powtórzeniu zabiegu minimum dwa razy” – zaleca Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Twój zniszczony ogniem lokal, fabrykę, biuro czy halę produkcyjną do perfekcyjnego stanu sprzed pożaru. Dzięki maszynom do czyszczenia suchym lodem marki Cold Jet specjaliści firmy Kastelnik zlikwidują zanieczyszczenia po pożarze najszybciej na rynku. Prace związane z czyszczeniem ścian po pożarze, malowaniem, a także remontowaniem warto rozpocząć od kontaktu z rzeczoznawcą ds. zniszczeń po pożarze. Ten pierwszy krok, ułatwi dalszą komunikację z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym był ubezpieczony spalony lokal.

czyszczenie ścian w mieszkaniu

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Żywioł, jakim jest ogień, każdego roku pochłania mienie prywatne, a także dziesiątki hektarów lasów, będąc również przyczyną licznych tragedii wśród osób prywatnych i właścicieli firm. Warto więc zawczasu zadbać o prewencję i zrobić wszystko by nie dopuścić do tragedii.

Jak pozbyć się zapachu spalenizny po pożarze?

Zapach spalenizny i swąd dymu po pożarze to często najgorsza pamiątka po wybuchu ognia w domu. Wiele firm sprzątających, które na co dzień zajmują się dekontaminacją spalonych budynków, skutecznie usuwa nie tylko ślady dymu ze ścian i sufitów, ale również neutralizuje zapach spalenizny. Do tego procesu wykorzystuje się przemysłowe generatory ozonu, które po wytworzeniu dużej ilości ozonu usuwają smród po zadymieniu.

Czym umyć elewację z sadzy?

Po pierwsze należy wynieść wszystkie spalone przedmioty, a następnie przychodzi czas na czyszczenie elewacji z sadzy. Najskuteczniejsze sposobem na usunięcie silnych zabrudzeń i tłustych osadów jest wydmuchiwanie suchego lodu. Metoda ta pozwala na szybkie zlikwidowanie wszelkich śladów sadz z różnego rodzaju elewacji bez znaczących uszkodzeń jej struktury. Inną metodą, którą można spróbować wyczyścić elewację, będzie użycie mydła malarskiego.

Czy mydło malarskie trzeba zmyć ze ściany przed malowaniem?

Tak, konieczne jest zmycie mydła ze ściany przed malowaniem. Mydło malarskie pomoże Ci usunąć silne zabrudzenia i tłuste osady, ale pozostawione na ścianie może stworzyć warstwę, która może przeszkodzić w prawidłowym pomalowaniu ścian. Najlepszym sposobem jest spłukanie powierzchni letnią wodą.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%