Praktyczne Case Study

Jak wytępić pluskwy domowe?

Jak wygląda pluskwa i dlaczego jest w Twoim mieszkaniu? Pluskwa domowa to niewielki owad pozbawiony skrzydeł należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych. Młode pluskwy, nazywane też nimfami mają wielkości ziarnka piasku, dlatego z trudem można dostrzec ich rozwój w mieszkaniu.

Dorosłe osobniki nie są spore, ponieważ ich rozmiary sięgają 7 mm. Pluskwa ma ciało silnie spłaszczone o kolorze brązowo-brunatnym. Żywią się krwią zwierząt domowych, ale w szczególności upodobały sobie krew ludzką.

Kastelnik – dezynsekcja pomieszczeń – usuwanie pluskiew 24/7

Pluskwa domowa – jak wygląda i skąd się bierze w mieszkaniu?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na usuwanie pluskiew z domu, w tym:

 • Wymrażanie pluskiew;
 • Chemiczne środki owadobójcze;
 • Odkurzanie w celu pozbycia się jaj pluskiew;
 • Czyszczenie suchym lodem.

Jeżeli wymrażanie pluskwy nie przynosi oczekiwanych efektów, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zastosują profesjonalne i skuteczne metody zwalczania owadów, w tym pluskiew – rekomenduje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Jak pozbyć się pluskiew?

Zrozumienie, jak pozbyć się pluskiew, jest kluczowe dla utrzymania czystości i komfortu w domu. Pierwszym krokiem w tym procesie jest regularne i dokładne sprzątanie domu, ze szczególnym naciskiem na miejsca, które pluskwy preferują – takie jak łóżka, materace czy legowiska zwierząt. Pluskwy lubią się ukrywać, dlatego ważne jest, aby nie zaniedbywać żadnych zakamarków.

Drugi aspekt, który należy uwzględnić, kiedy zastanawiamy się, jak pozbyć się pluskiew, to odpowiednie przechowywanie odzieży i pościeli. Jeżeli to możliwe, warto zainwestować w specjalistyczne pokrowce na materace, które uniemożliwiają pluskwom dostęp do środka. Nie możemy również zapominać o profesjonalnych środkach owadobójczych, które mogą okazać się niezwykle skuteczne w walce z pluskwami.

Pamiętajmy jednak, że niektóre z nich mogą wymagać konsultacji z profesjonalistą ds. szkodników. W procesie zastanawiania się, jak pozbyć się pluskiew, ważne jest, aby pamiętać, że najmniejsze zaniedbanie może spowodować powrót tych niewielkich owadów. Dlatego konsekwencja i regularne monitorowanie sytuacji są kluczowe.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Zwalczanie mrówek w ogrodzie. Jak się ich pozbyć?

Pluskwa domowa

Pluskwa domowa to mały owad, który żywi się krwią ludzi i zwierząt.

Czy ugryzienie pluskwy jest groźne?

Jak wygląda ugryzienie pluskwy? Ugryzienie tego małego owada można rozpoznać po niewielkich czerwonych kropeczkach, przypominających ukłucia po pobraniu krwi, a ślady te są mniejsze od tych, jakie wyrządza pchła.

Kastelnik – usuwanie owadów – kontakt 7 dni w tygodniu

Takie kropeczki często występują jedna obok drugiej, ponieważ pluskwy domowe (Cimex lectularius) w trakcie żerowania wbijają się w skórę, a w trakcie pobierania krwi przerywają, by za chwilę wkłuć się w inne miejsce. Nie przypomina raczej ugryzienia komara, a większe pogryzienie przez pchłę. Po ugryzieniu pluskwy, na ciele pozostaje swędzące miejsce, a łagodzić skutki ugryzienia można sięgając po aloes albo pantenol.

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są wysokiej jakości substancje owadobójcze, a tych zdecydowanie pluskwy domowe nie lubią. Te produkty to dobry sposób, by się pozbyć pluskiew z domu raz na zawsze. Zadzwoń do firmy Kastelnik!

Ugryzienie pluskwy nie należy do szczególnie niebezpiecznych, choć uważa się, że owady te mają zdolność, by przenosić groźne bakterie gronkowca złocistego na człowieka. Z reguły obecność pluskiew w domu powoduje także dyskomfort psychiczny i stres związany z ukąszeniami i bytowaniem robactwa pod naszym dachem. W niektórych przypadkach dłuższego żerowania na jednej osobie pluskwy domowe mogą powodować infekcje takie jak ogólne odczyny uczuleniowe, alergie i wysypki skórne.

Domowe sposoby na pluskwy domowe. Czy pomogą wytępić pluskwy z łóżka?

Wiele osób decyduje się na wykorzystanie domowych sposobów do zwalczania pluskiew z pomieszczeń. Uważa się, że zapach goździków skutecznie odstrasza pluskwy, ale w przypadku większej inwazji robactwa, takie sposoby będą jedynie stratą czasu. Te małe owady nie lubią zapachu kurkumy, więc możesz położyć blisko łóżka miseczkę z odrobiną tej żółtej przyprawy.

Pluskwa na ścianie koło łóżka.

Pluskwa na ścianie może wskazywać na obecność większej populacji owadów.

Oczywiście, pierwszym krokiem, by zwalczyć pluskwy domowe, jest wypranie odzieży i pościeli w wysokiej temperaturze minimum 45 st. C. Warto zadbać o to, by wyprać dobrze wszystkie tkaniny, które mogły nosić ślady bytowania owadów. Z reguły domowe sposoby na pluskwy są niewystarczające, a szybkie zlecenie dezynsekcji mieszkania pomoże pozbyć się tego uporczywego lokatora.

Gdzie występują pluskwy domowe?

Pluskwy domowe zyskały także nazwę pluskwy łóżkowe, ponieważ szczególnie upodobały sobie do życia łóżka, materace, grube koce i poduszki. To właśnie tam bytują te owady, by z łatwością w nocy dostać się do żywiciela. To właśnie tam znajdziesz jaja pluskwy i to od wyprania pościeli należy rozpocząć walkę z tymi insektami.

Zwalczyć pluskwy można poprzez stosowanie profesjonalnych środków chemicznych, takich jak insektycydy, które są bezpieczne dla ludzi, ale skutecznie zwalczają pluskwy.

Jednak w ciągu dnia pluskwy często chowają się w swoich kryjówkach. Będą to zwykle takie miejsca jak:

 • Listwy przypodłogowe;
 • Gniazdka elektryczne;
 • Wszelkie dziury i szczeliny w ścianach;
 • Inne trudno dostępne miejsca łączenia ścian i ciasne szczeliny, a także szafa z molami.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak pozbyć się moli spożywczych?

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem PestGuard

Co ciekawe, ich obecność w domu zdradza charakterystyczny zapach przypominający zgniłe maliny albo zepsutą kolendrę. Obecność pluskwy zdradzają brunatne, niewielkie plamki zlokalizowane w miejscach ich bytowania. Często w można także znaleźć w mieszkaniu w kątach jaja pluskwy domowej, co świadczy o powiększaniu stada przez pluskwy żyjące w Twoim domu.

Profesjonalne zwalczanie pluskiew z firmą Kastelnik

Bagatelizowanie pluskiew w domu może prowadzić do szybkiego namnażania owadów i całej plagi, a co za tym idzie, coraz więcej pogryzień i szpecących kropek na ciele. Firma Kastelnik oferuje zwalczanie pluskiew przy pomocy najskuteczniejszych na rynku metod dezynsekcji.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Usuwanie pluskwy domowej rozpoczynamy od zalecenia wyprania pościeli i odzieży. Kiedy to zostanie zrobione, przechodzimy do przeszukania mieszkania w celu odnalezienia kryjówek pluskiew i doboru właściwej techniki w zwalczaniu pluskiew domowych.

FAQ, deratyzacja Kastelnik

Do wyboru mamy kilka technik, ale najczęściej stosowane to dezynsekcja, w której wykorzystujemy atestowane środki owadobójcze i zamrażanie pluskiew. Dorosła pluskwa jest niezwykle trudna do usunięcia, dlatego technicy świadczący usługi DDD zaproponują Ci najlepszą technikę na pozbycie się tych brązowych owadów z mieszkania i zajmą się również skupiskiem pluskiew w ciemnej kuchni.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Ugryzienia pluskwy domowej zwykle charakteryzuje się jako małe, czerwone i swędzące zaczerwienienie skóry. Często pojawiają się w grupie kilku charakterystycznych punktów, ale samo ugryzienie jest mało bolesne i może nie być na początku wyczuwalne, drobne plamki odnajdywane na ciele to jeden z niepokojących sygnałów. Czasami również pojawia się obrzęk wokół ugryzienia. Pozbyć się pluskiew, bez wysprzątania domu może być niezwykle trudno.

Dłoń pogryziona przez pluskwę.

Dłoń pogryziona przez pluskwy.

Warto dodać, iż reakcja skóry na ugryzienie zależy od indywidualnych predyspozycji i może się różnić, ale ogólnie rzecz biorąc, ugryzienia pluskiew nie są poważne, chyba że osoba ugryziona ma reakcję alergiczną, co powoduje infekcje. W takim przypadku konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna.

Jak rozpoznać obecność pluskiew w domu?

Obecność pluskiew w domu można zauważyć na kilka sposobów. Po pierwsze ślady krwi na prześcieradle. Pluskwa łóżkowa, po wykarmieniu się pozostawiają na pościeli małe, ciemne plamki, które są pozostałością po strawionych składnikach pokarmowych. Drugi sygnał alarmowy to nieoczekiwane pobudki w nocy, po ukąszeniu, a wśród kolejnych wymienić można: zmiany na skórze, widoczna obecność owadów i nieprzyjemny zapach, który można wyczuć szczególnie nocą lub gdy w mieszkaniu jest ciepło.

Co jest naturalny wrogiem pluskwy domowej?

Okazuje się, zachowanie czystości w domu to naturalny wróg pluskwy domowej. Często to właśnie, kurz w połączeniu z zabrudzeniami nagromadzonymi w kuchni przez dłuższy okres przyczynia się do rozwoju populacji pluskiew. Jaja pluskiew i owady potrafią przetrwać w każdych warunkach. Pluskwy lubią brud i są w stanie przetrwać bardzo długo bez jedzenia.

Dorosłe osobniki pluskwy potrafią skryć się w trudno dostępnych miejscach, takich jak szwy i nacięcia materaca łóżka. Dlatego, choć czystość i utrzymanie porządku w domu może przyczynić się do ograniczenia populacji pluskiew, nie stanowi to gwarancji ich całkowitej eliminacji.

Zwalczanie pluskiew w hotelach i innych obiektach noclegowych – na czym polega?

Zwalczanie pluskiew w hotelach i innych obiektach noclegowych jest procesem, którego celem jest wyeliminowanie populacji pluskiew i zapobieżenie ich powrotom. Jest to ważne zadanie, ponieważ obecność pluskiew w hotelach i innych obiektach noclegowych może prowadzić do poważnych problemów dla gości, włącznie z ukąszeniami, swędzeniem, a nawet chorobami.

Zwróć szczególną uwagę na materace, sofy, fotele i inne meble tapicerowane oraz zakamarki w pobliżu łóżka, ponieważ to tam pluskwy najczęściej rozmnażają się i składają jaja. Usunąć pluskwy można także, zanim się one pojawią. Bardzo ważna jest profilaktyka i regularne przeprowadzanie kontroli miejsc, które potencjalnie lubią pluskwy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%