Praktyczne Case Study

Jak wyczyścić kostkę brukową? Sposób mistrza Kastelnik

Kostka brukowa to często wybierana przez właścicieli domów jednorodzinnych nawierzchnia na podjazdy, chodniki czy alejki ogrodowe. Ma wiele zalet, między innymi jest bardzo trwała i wytrzymała, a odpowiednio dobrana, jest elegancką ozdobą i świetnie prezentuje się w przydomowym obejściu. W zależności od rodzaju kamienia, koszty zakupu środków czyszczących mogą się różnić.

Pielęgnacja powierzchni brukowej domowym spoosobem jest istotnym elementem utrzymania jej estetyki oraz trwałości bez naruszenia struktury, która niejednokrotnie zdarza się podczas mycia kamienia pod dużym ciśnieniem. Jednym z nieoczywistych, lecz skutecznych środków, które można wykorzystać do tego celu, jest płyn do mycia naczyń.

Dysza do mycia kostki brukowej.

Profesjonalna dysza ciśnieniowa do mycia kostki brukowej.

Stosując płyn do mycia naczyń na kostkę brukową, można łatwo usunąć bydkie zabrudzenia, tłuste plamy czy resztki roślin. W połączeniu z ciepłą wodą i szczotką, płyn do mycia naczyń pozwala skutecznie wyczyścić zabrudzoną po zimie nawierzchnię, przywracając jej dawny blask.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Odpowiednie przygotowanie narzędzia do czyszczenia kostki brukowej to połowa sukcesu i dobry początek. Prace zaczynamy od wysprzątania nieczystości na nawierzchni naszego bruku. Do wykonania tej czynności śmiało, można użyć miotły i taczki. Po usunięciu liści i ziemi można włączyć myjkę ciśnieniową i rozpocząć czyszczenie.

“Czyszczenie kostki brukowej z cementu jest ważnym zabiegiem oczyszczjącym. Podczas prac budowlanych, często dochodzi do przypadkowego rozlania wapnia lub cementu na bruk, a wtedy warto zastosować kwaśny środek, który rozpuści uporczywy osad” – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej. 

Czy wiesz, że zadbana kostka brukowa zapewnia również estetyczny wygląd naszego domu? Jednak, aby przez długi czas cieszyła oko, musi być regularnie czyszczona i pielęgnowana. Właściwe jej utrzymanie nie tylko podkreśla atrakcyjność otoczenia, ale także zabezpiecza nawierzchnię przed uszkodzeniami i przedłuża jej żywotność. Jak o nią dbać?

Jak wygląda czyszczenie kostki brukowej domowym sposobem?

Prace związane z myciem kostki brukowej najczęściej zlecamy lub wykonujemy na wiosnę, kiedy ostre słońce odkrywa zanieczyszczenia po zimie. Niestety, bruk jest materiałem chłonnym i podatnym na zabrudzenia, dlatego należy mu poświęcić odrobinę uwagi, aby zachować jego pierwotny, elegancki wygląd.

Każdy posiadacz kostki brukowej czasem zadaje sobie następujące pytania:

 • Jak wyczyścić kostkę brukową?
 • Jak wyciągnąć kostkę brukowa?
 • Jak dbać o kostkę brukową?

W naszym bezpłatnym artykule profesjonalisty odkrywamy kilka sekretów dotyczących domowych sposobów pielęgnacji kostki brukowej.

Popularny artykuł na blogu: Jak pozbyć się mrówek z domu domowym sposobem?

Porady eksperta.

Czym wyczyścić kostkę brukową? Porady eksperta z firmy Kastelnik

Zastanawiasz się, czym wyczyścić kostkę brukową na wiosnę? Wiele osób pyta, jak wyczyścić zielony nalot i jaki preparat do czyszczenia kostki brukowej zastosować?

Czyszczenie kostki brukowej z zabrudzeń biologicznych to niełatwe zadanie i wymaga zastosowania profesjonalnych środków chemicznych i dedykowanych sprzętów. Jednak czasami domowe porady mogą pomóc wyeliminować niechciane zabrudzenia. W większości przypadków wystarczy użycie silnego strumienia ciepłej wody. Nierzadko proces usuwania mchu różnymi sposobami domowymi jest długotrwały i powolny, jednakże jego efekt może zadowolić co poniektórych właścicieli domów i posesji.

Płyn do mycia kostki brukowej ranking – specjalistyczne środki

Czyściciele kostki brukowej poszukują najbardziej skutecznych sposobów na utrzymanie idealnego wyglądu swojej nawierzchni, w tym także usuwanie zielonego nalotu z kostki brukowej.

Wpisując w wyszukiwarkę hasło “płyn do mycia kostki brukowej ranking” można otrzymać solidne źródło informacji, gdzie jednym z polecanych środków jest ocet na kostkę brukową, który, dzięki swoim właściwościom, pozwala skutecznie usuwać zielony nalot oraz inne uporczywe plamy.

Warto jednak zwrócić uwagę na specjalistyczne środki, takie jak srodek do mycia kostki, jakim jest ocet z wodą w proporcji 2:1, który sprawdzi się nawet do usuwania ekstremalnie silnych zabrudzeń.

Po zakończonym czyszczeniu kolejnym ważnym krokiem jest impregnacja kostki brukowej, która ochroni nawierzchnię przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi oraz przed ponownym osadzaniem się zanieczyszczeń. Dzięki tym zabiegom nie tylko zmieniają wyglądu kostki, ale również jej trwałość i funkcjonalność pozwala cieszyć się jej pięknem przez długie lata.

Środek do czyszczenia kostki brukowej — jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego środka do czyszczenia kostki brukowej nie jest łatwym zadaniem. W sklepach możemy znaleźć wiele różnych produktów do czyszczenia kamiennych tarasów, ale nie wiemy, który z nich będzie najlepszy dla naszych potrzeb.

Środki do czyszczenia kostki brukowej występują w wielu różnych formach – płynów, proszków, pianek czy żeli. Mogą być kwaśne lub zasadowe, ale które z nich sprawdzą się najlepiej? Na dobry środek do czyszczenia kostki brukowej należy wydać ponad 30 zł brutto i lepiej sobie darować środki do powierzchownego czyszczenia kostki brukowej w cenie 15 zł brutto.

Jak wyczyścić kostkę brukową z mchu?

Chodnik po zimie może być porośnięty mchem lub trawą, a do tego poplamiony plamami z oleju silnikowego. Jak usunąć olej znajdujący się na kostce brukowej domowym sposobem? Spośród łatwo dostępnych patentów na mycie terenu przed domem jest czyszczenie kostki brukowej octem.

Wystarczy przygotować roztwór z octu i wody w proporcji 2:1, a następnie przelać go do spryskiwacza. Oprysk poleca się wykonywać w słoneczny i bezwietrzny dzień, ale należy pamiętać, by przeprowadzić test w mniej widocznym miejscu. Taka próba pozwoli uniknąć niespodzianki z przebarwieniem kostki, jeśli proporcje zostaną źle dobrane.

Czy wiesz, że szlifowanie kostki brukowej to proces mechanicznego obróbki powierzchni kostki za pomocą maszyn szlifierskich. Szlifowanie przeprowadza się w celu uzyskania gładkiej, równomiernej powierzchni oraz poprawy wyglądu i właściwości użytkowych nawierzchni.

Ten domowy środek do czyszczenia kostki brukowej może poradzić sobie z bardzo delikatnymi zanieczyszczeniami i chwastami. Czy można tą metodą usunąć mchy i porosty z kostki brukowej? Nie ma pewności! Niskie stężenie roztworu i ograniczenia spowodowane warunkami pogodowymi nie pozwalają na zbyt optymistyczne prognozy w tym zakresie, ale zawsze warto spróbować!

Co najlepsze na czyszczenie plam z oleju?

Inne sposoby na czyszczenie kostki brukowej uwzględniają wykorzystanie sody, która jest wyjątkowo skuteczna na usuwanie oleistych plam z chodnika. Należy posypać tłuste plamy z oleju odrobiną białego proszku, a następnie zmyć pod wysokim ciśnieniem.

Czyszczenie kostki brukowej sodą jest skuteczne pod warunkiem, że oleiste plamy są świeże i nie zdążyły jeszcze wniknąć w głąb materiału. Na plamy oleju dobrze działa sorbent, czyli środek pochłaniający oleiste ciecze, często stosowany do zabezpieczania dróg po wypadkach samochodowych.

Jeśli te sposoby na czyszczenie kostki granitowej nie przynoszą zadowalającego efektu, najlepiej wybrać profesjonalne czyszczenie chodnika przed domem z wykorzystaniem dedykowanych detergentów, specjalistycznych środków chemicznych i płynu do mycia kostki brukowej, a także myjki wysokociśnieniowej.

Jak wyciągnąć kostkę brukowa?

Wyciąganie kostki brukowej może być konieczne, gdy trzeba naprawić uszkodzoną kostkę, przeprowadzić prace konserwacyjne lub zmienić ich układ. Imak brukarski lub chwytak do granitowych kostek mogą pomoc dźwignąć kostkę brukową z jej miejsca. Warto również mieć ze sobą gumowy młotek do rozluźnienia podłoża, spoiwo do uzupełnienia fug i trochę piasku, którym wypełnimy szczelinę.

Czyszczenie kostki brukowej.

Specjalista od czyszczenia kostki brukowej w trakcie realizacji zlecenia.

Systematyczna pielęgnacja bruku-krok po kroku

Kluczową rolę w czyszczeniu kostki brukowej domowymi sposobami odgrywa systematyczność. Nie ma znaczenia, w jakim mieście znajduje się twoja posesja.

Obsługujemy różne miasta na ternie woj. śląskiego (Katowice, Tychy, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza), małopolskiego (Kraków, Bochnia, Skawina, Zielonki, Wieliczka) oraz dolnośląskiego (Wrocław, Brzeg Dolny, Legnica).

Warto na bieżąco w ciągu roku usuwać z bruku opadłe z drzew liście, piasek czy chwasty, które wyrosły pomiędzy kostkami. Dwa razy w roku zaleca się dokładnie umyć kostkę ostrym strumieniem bieżącej wody.

Co więcej, w pierwszych latach użytkowania brukowego chodnika należy dbać o uzupełnianie szczelin między kostkami piaskiem, zwłaszcza gdy czyścimy bruk za pomocą myjki wysokociśnieniowej. To bardzo ważne, gdyż pogłębiające się szczeliny mogą wpłynąć na stabilność kostki.

W ostateczności, gdy zacznie się zbierać w nich woda, która zimą zamarznie, może dojść do poważnych uszkodzeń fragmentów bruku. Zimą należy ostrożnie odśnieżać kostkę, unikając skuwania lodu ostrymi narzędziami. Należy ostrożnie usunąć najlepiej jeszcze niezmarznięty śnieg. Odradza się używania soli do odlodzenia, ponieważ chlorek sodu negatywnie wpłynąć może na kolor bruku i często powoduje odbarwienia.

Mycie kostki brukowej. Czy tłuste plamy, to zmora nie do pokonania?

Częstym zabrudzeniem kostki brukowej na posesjach wokół domu, a także w centrach przeładunkowych firm transportowych są plamy z oleju. Nietrudno o nie, gdy kostką wyłożone są podjazdy i parkingi. Odbarwiona kostka brukowa psuje wrażenia estetyczne nie tylko właścicieli firm, ale także potencjalnych klientów.

Plamy z oleju czy to silnikowego czy spożywczego są bardzo trudne do usunięcia i nie zawsze znikają pod wpływem wody, nawet gdy próbujemy je zmyć „na świeżo”. Oleiste plamy najlepiej usunąć przez wyszorowanie brudnego miejsca, dodatkowo stosując płyn do mycia kostki brukowej i oblaniem go ostrym strumieniem ciepłej wody.

Świeże plamy można też posypać sorbentem, który powinien wsiąknąć część tłuszczu. Jest to substancja absorpcyjna pochodzenia naturalnego, często używana np. przez straż pożarną podczas usuwania skutków wypadków komunikacyjnych. Gdy domowe metody zawiodą, konieczne będzie skorzystanie z silnego środka o odczynie zasadowym, oraz czyszczenie wysokociśnieniowym urządzeniem.

Chemia do mycia kostki brukowej w niektórych przypadkach jest niezbędna, by pozbyć się uporczywych plam. O tym jak usunąć plamy oleju z kostki brukowej napisano już bardzo wiele. Czy te metody sprawdzą się jednak z myjką ciśnieniową za kilkaset złotych z marketu? Raczej wątpię!

Mycie kostki brukowej.

Proces mycia kostki brukowej i usuwanie błota i zabrudzeń organicznych.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu i naturalnych zabarwień na granicie

Czym wyczyścić kostkę z mchu? Kostka brukowa w zacienionych alejkach, gdzie rzadko dochodzi słońce i jest wilgotno, jest bardzo podatna na porastanie mchem i porostami. Wszelkie zielone naloty należy z kostki usuwać, gdyż nieestetycznie wyglądają a do tego, mogą stwarzać zagrożenie poślizgnięciem się, ze względu na swoją śliską i wilgotną strukturę.

Czym wyczyścić kostkę z mchu? Okazuje się, iż ciemno zielony mech należy usuwać mechanicznie lub, jeśli nie rozrasta się zbyt bardzo, potraktować go jako zieloną fugę w szczelinach między kostkami.

Dla osób cierpliwych i lubiących majsterkowanie dobrą metodą będzie ręczne usuwanie mchu z powierzchni kostki brukowej lub spomiędzy szczelin. Metoda choć mozolna, może stanowić źródło odstresowania i oderwania od spraw codziennych.

Osobom bardziej zapracowanym i unikającym robótek ogrodowych poleca się mechaniczne usuwanie mchu i mechaniczne usuwanie trawy. Czynności te wykonywane są za pomocą specjalistycznego urządzenia. Ta maszyna do mycia kostki brukowej skutecznie wymyje wszelkie zabrudzenia z jej powierzchni, ale także pomoże usunąć to, co  między kostką brukową, czyli mech i brud znajdujący się w fugach kostki brukowej.

Zastanawiasz się, czym wyczyścić kostkę granitową po zimie? Kostkę z granitu najlepiej czyścić ostrym strumieniem wody, używając węża z dyszą lub myjki ciśnieniowej. W razie potrzeby można użyć szczotki, aby usunąć zabrudzenia.

Uporczywe plamy należy potraktować środkiem do czyszczenia kamienia, takim jak płyn do czyszczenia kostki czy inne dedykowane do tego celu detergenty. Można go kupić w specjalistycznym sklepie dla ogrodników. Przy bardzo delikatnych i subtelnych zanieczyszczeniach domowy środek na chwasty z octu i soli może okazać się przydatny.

Domowy sposób na trawę między kostką

Między kostkami brukowymi często pojawiają się niechciane chwasty i trawa, które psują wygląd podjazdu i trudno je usunąć tradycyjnymi metodami. Jednak istnieje prosty domowy sposób na pozbycie się niechcianej roślinności i przywrócenie estetyki nawierzchni.

Aby usunąć trawę między kostką brukową, należy zastosować specjalny roztwór, który skutecznie niszczy chwasty i zapobiega ich ponownemu pojawianiu się. Do przygotowania roztworu potrzebujemy octu, soli i płynu do naczyń. W pierwszym kroku należy wymieszać w misce pół szklanki octu, 2 łyżki soli oraz 2 łyżki płynu do naczyń. Następnie roztwór należy wylać pomiędzy kostki brukowe, na obszarze zajętym przez chwasty i trawę. Po kilku dniach zauważymy, że roślinność zacznie więdnąć i zaczną pojawiać się pierwsze oznaki jej obumierania.

Domowy sposób na trawę między kostką brukową jest prosty, tani i skuteczny. Dzięki niemu możemy w prosty sposób pozbyć się niechcianej roślinności i cieszyć się piękną, estetyczną nawierzchnią.

Mycie kostki brukowej pod ciśnieniem — czyszczenie bez chemii

Niezależnie od rodzaju zabrudzeń najlepszym sposobem na czyszczenie kostki brukowej jest wykorzystanie do tego specjalnie dedykowanych sprzętów, bez konieczności sięgania po silne chemiczne preparaty. Przy zabrudzeniach organicznych najlepszym narzędziem do czyszczenia bruku są myjki ciśnieniowe inaczej znane jako myjki wysokociśnieniowe.

Mogą to być niewielkie kilkukilogramowe urządzenia, zazwyczaj proste w obsłudze, które wyrzucają strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Im większe ciśnienie wypluwanej wody, tym większa skuteczność w usuwaniu zabrudzeń. Bardzo skuteczną opcją będzie funkcja podgrzewania wody, każdy przecież wie, że tłustą patelnię najlepiej myć pod gorącą wodą.

Jak jest cena mycia kostki z bruku?

Wysokociśnieniowa metoda czyszczenia bruku może okazać się skuteczna w procesie usuwania rdzy z powierzchni brukowej. Zdarza się bowiem, iż porzucone w ogrodzie przez dłuższy czas metalowe sprzęty i przedmioty pozostawiają po sobie rdzawe, nieestetyczne zacieki i plamy. Usuwanie rdzy z kostki brukowej jest wówczas niezbędne celem przywrócenia nieskazitelnego wizerunku naszego domostwa. Wiele ludzi pyta, ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej, a ceny na terenie całego kraju są różne i wahają się od 5 do 20 złotych.

Myjki ciśnieniowe cechuje większa efektywność i zdecydowanie większa oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnym myciem bruku za pomocą wiadra z wodą i szczoty. Praca przy użyciu myjki jest dość lekka, szybka i w zasadzie bezproblemowa. Kupując własną myjkę, należy kierować się nie tylko niską ceną, ale również parametrami urządzenia. Porządna myjka ma wydajność mieszczącą się w przedziale 330-900 l/h, jej ciśnienie robocze powinno przekraczać 100 barów zaś moc 2kW.

Polecane usługi: Mycie kostki brukowej w Katowicach

Ile kosztuje urządzenie do mycia kostki brukowej?

Warto zwrócić uwagę na długość węża myjki i w zależności od potrzeb kupić model z dłuższym wężem niż standardowe 3 metry. Ile to kosztuje? Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych, najpewniej na myjkę, która posłuży nam na dłużej, trzeba wydać minimum 2000 zł. Jednak nie ma co myśleć o podgrzewaniu wody w tej cenie.

Myjka wysokociśnieniowa z podgrzewaniem wody koszt około 10.000 zł, natomiast jeżeli chcesz coś profesjonalnego o dużej mocy, to należy liczyć się z wydatkiem nawet ponad 35.000 zł. Taki sprzęt ma własne podgrzewanie wody oraz niezależne źródło zasilania ropą lub benzyną. Można nim wykonywać prace czyszczące na dużych placach miejskich, gdzie nie ma możliwości podpięcia się do źródła wody czy też prądu. 

Jak usunąć plamę z oleju spożywczego?

Jak usunąć plamę z oleju spożywczego? Plamy z oleju spożywczego można usunąć, stosując zasadowe środki, odtłuszczajcie, które należy połączyć z gorącą wodą. Za pomocą suchej szmatki należy zebrać nadmiar oleju, ale unikaj wcierania, aby nie rozmazać plamy. Można też posypać plamę oleju granulatem absorbującym ciecze lub piaskiem, który powinien wchłonąć oleista ciecz. Na koniec należy spłukać powierzchnie czystą wodą. W przypadku usuwania oleju z zabrudzonej powierzchni nie zaleca się stosowania środków o odczynie kwaśnym.

Impregnacja, najlepszy sposób ochrony kostki brukowej.

Impregnacja to najlepszy sposób ochrony kostki brukowej na zimę.

Impregnacja, najlepszy sposób ochrony kostki brukowej

Impregnacja bruku nie jest koniecznym zabiegiem, ale zdecydowanie wydłuża żywotność i ładny wygląd kostki brukowej. Najlepiej przeprowadzić impregnację kostki zaraz po jej położeniu, choć oczywiście można przystąpić do zabiegu w późniejszym czasie, o ile stan kostki jest zadowalający.

Być może wykonałeś taki zabieg na własną rękę, ale bez zadowalających efektów i teraz zastanawiasz się, jak usunąć impregnat z kostki brukowej? Nasi technicy usuną pozostałości poprzedniego preparatu i nałożą poprawnie

Dzięki impregnacji skutecznie zabezpiecza się nawierzchnię kostki przed wnikaniem w głąb struktury zanieczyszczeń oraz przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci. To dodatkowa ochrona, która jest wręcz niezbędna, gdy planujemy czyszczenie kostki myjkami wysokociśnieniowymi.

Do impregnacji kostki brukowej najlepiej wybrać preparaty bez rozpuszczalnika a zabiegu dokonać w pogodne i ciepłe, ale nie upalne dni. Powierzchnia kostki musi być czysta i nierozgrzana. Dla trwałego efektu preparat powinno się nanosić raz na 3-4 lata.

Spoinowanie kostki brukowej – na czym polega ten zabieg?

Spoinowanie kostki brukowej jest ważnym etapem układania nawierzchni z kostki brukowej. Polega ono na wypełnieniu szczelin pomiędzy kostkami zaprawą, która utrzymuje je na miejscu oraz zapobiega wnikaniu wody i niekorzystnym zmianom temperatury. Zabieg spoinowania kostki brukowej piaskiem jest jedną z metod zabezpieczających bruk przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Aby poprawnie wykonać spoinowanie, najpierw należy dokładnie oczyścić nawierzchnię z resztek zaprawy, kurzu, liści i innych zanieczyszczeń. Następnie, na przygotowanej powierzchni rozsypuje się specjalny piasek, który wypełnia szczeliny między kostkami. Po uzupełnieniu szczelin piaskiem, powierzchnię należy dokładnie zagruntować, aby utrwalić spoiny i zapewnić lepszą trwałość.

Spoinowanie kostki brukowej piaskiem wykonuje się najczęściej na już istniejącej nawierzchni, która wymaga odnowienia i wzmocnienia. W przypadku nowych nawierzchni z kostki brukowej zaleca się stosowanie zaprawy stworzonej na wylewce betonowej na bazie cementu, aby uzyskać bardziej trwałą i stabilną konstrukcję.

zapytaj o termin na czyszczenie kostkiJeżeli szukasz profesjonalnej firmy, chcesz szybko i dobrze wykonać prace dotyczące czyszczenia kostki brukowej, nasza ekipa specjalistów z firmy Kastelnik, zaprasza do współpracy.

Na terenie woj. śląskiego oferujemy wycenę w ciągu 24 godzin, pracujemy między innymi w takich miastach jak: Mysłowice, Chorzów, Tychy, Jaworzno, Pszczyna, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Czechowice-Dziedzice, Będzin, Bielsko-Biała, Żory, Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Zawiercie, a także Kraków, Chrzanów, Tarnów, Oświęcim.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy warto czyścić kostkę brukową samodzielnie

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Z problemem brudnej kostki boryka się wiele osób prywatnych oraz właścicieli firm. Część z nich stara się radzić sobie na własną rękę domowymi sposobami, które są czasochłonne. Korzystając z usług profesjonalnej firmy, przyśpieszy to pracę oraz da gwarancję oczekiwanych efektów.

Usługi czyszczenia kostki brukowej.

Czy mycie gorącą wodą pomaga usunąć plamy po oleju?

Mycie kostki brukowej myjką wysokociśnieniową i silnym strumieniem gorącej wody jest skutecznym sposobem na usunięcie plam po oleju silnikowym. Oczywiście potrzebne jest odpowiednio wysokie ciśnienie wody w maszynie i odrobina dobrego detergentu specjalnie opracowany do czyszczenia tłustych zabrudzeń z kamienia.

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie detergenty dostępne na rynku nadają się do tego celu, dlatego warto znaleźć taki, który jest przeznaczony specjalnie do czyszczenia plam olejowych z kostki brukowej, a nie do usuwania glonów i zielonych wykwitów.

Jak uzyskać efekt mokrej kostki brukowej?

Jedną z zalet odpowiednio umytej kostki brukowej jest to, że świetnie wygląda. Jest to bardzo ważne, szczególnie w miejscach, często uczęszczanych. Warto więc zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie.

Impregnacja kostki brukowej chroni kamień przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi, a kiedy naniesiemy specjalny preparat z odrobiną silikonu w składzie, to uzyskamy efekt mokrej kostki. Taki środek zapewnia trwałą ochronę hydrofobową i nadaje efekt na kilka miesięcy, a nawet cały rok.

Jak odnowić kostkę brukową?

Kostki brukowe to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywany na tarasach. Wraz z upływem czasu pojawiają się białe plamy, a wapienne wykwity niszczą jej wygląd. Polbruk przed domem najzwyczajniej w świecie źle wygląda. Trwałości struktury kostki po kilku latach również się zmienia. Warto więc systematycznie sprawdzać ułożeniu brukowanej nawierzchni i dbać o oczyszczanie całej nawierzchni z plam i zabrudzeń. Można to robić za pomocą myjki ciśnieniowej, specjalistycznych środków czyszczących i mieszanki ciepłej wody z octem.

Czym umyć beton?

W zależności od rodzaju zabrudzenia można zastosować różne środki czyszczące do umycia betonu połączone z ciepłą wodą i śmiało, można sięgać po suchy lód i detergenty, które są przeznaczone do mycia bruków. Czyszczenie suchym lodem jest bezpieczną dla środowiska metodą usuwania nieczystości oleistych i trudnych do usunięcia plam.

Jak usunąć cement z kostki brukowej?

Usunięcie cementu z kostki brukowej jest niezwykle trudne, ale można to zrobić przy użyciu profesjonalnego preparatu do doczyszczania bruków odpornych na działanie kwasu. Szczególnie zalecane są środki do usuwania zabrudzeń pobudowanych takich jak beton i cement. Należy jednak pamiętać, że niektóre środki czyszczące mogą odbarwić kostkę brukową, dlatego warto wykonać test w mało widocznym miejscu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4.8 out of 5
  4.8 out of 5 stars (based on 5 reviews)
  Excellent80%
  Very good20%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%