Praktyczne Case Study

Etapy sprzątania mieszkania po zalaniu

Czerwiec bieżącego roku niesie z sobą dla wielu mieszkańców południowej Polski tylko jedno skojarzenie – intensywne burze, zalania domów, szkół, przedszkoli, urzędów oraz podtopienia całych miast i wsi.  Wszystko to za sprawą nieprzychylnego frontu pogodowego związanego z niżem “SYLVIA I” i ogromnymi opadami deszczu. W ciągu ostatnich tygodni strażacy mieli ręce pełne roboty podczas usuwania szkód po zalaniu. W Małopolsce i Podkarpaciu, w miastach takich jak Jasło, Śliwnica, Przedmieście Dubieckie, Trzcinica, Tarnowiec, Przeworsk, Krosno, Przemyśl, Łańcut straż pożarna ostatnio interweniowała wielokrotnie. Służby ratunkowe nie narzekały na brak zajęć…

Jak poinformował rzecznik KPP Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku mł. bryg. Tomasz Dzień „taka sytuacja jeszcze nigdy nie miała miejsca, woda zabierała wszystko, łącznie z samochodami, a w miejscowości Manasterz runął nawet most!”

Pamiętajmy jednak o tym, iż zalania nie są wyłącznie związane z opadami deszczu. Każdy z nas, kto miesza w domu wielomieszkaniowym i nad sobą ma sąsiadów, musi liczyć się z ryzykiem zalania mieszkania. Na podobne ryzyko narażeni są na stałe mieszkańcy terenów znajdujących się w pobliżu rzek i jezior bądź terenów podmokłych. Poważne zalania, takie jak w czerwcu 2020 roku, to precedens dość rzadki, ale gdy do niego dojdzie, bywa, że poszkodowany ponosi ogromne straty. Aby je zniwelować i ograniczyć do minimum warto w sytuacji, gdy dotknie nas zalanie, sięgnąć po pomoc do specjalistycznej jednostki straży pożarnej w drugiej kolejności profesjonalnej firmy Kastelnik zajmującej się osuszaniem budynków i usuwaniem szkód po pożarach, likwidacją skutków zalań i powodzi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wysokiej jakości specjalistycznemu sprzętowi naszych ekip eksperci szybko są w stanie zlikwidować skutki zalania i zminimalizować ogromne straty. 

Kolejność prac podczas sprzątania lokali po zalaniu

Usługi sprzątania i dezynfekcji mieszkań oraz lokali użytkowych dotkniętych zalaniem, firma Kastelnik realizuje w kilku etapach:

  • Wypompowanie wody z zalanego pomieszczenia;
  • Usunięcie szlamu, który naturalnie osadza się przy dużej ilości wody, a w przypadku wybicia kanalizacji usuwamy także ścieki i fekalia;
  • Usunięcie i utylizacja zniszczonych przez wodę przedmiotów oraz sprzętów, tych, których nie da się już naprawić i odzyskać;
  • Wyczyszczenie i doprowadzenie do użyteczności przedmiotów, które nie zostały doszczętnie zniszczone przez wodę i można je odratować.
  • Wyczyszczenie podłóg i innych powierzchni płaskich. W tym celu używamy nowoczesnej szorowarki orbitalnej ORBOT™ SprayBorg a gdy w podłodze lokalu jest odpływ wykorzystujemy myjkę wysokociśnieniowej HDS. W przypadku, gdy nie ma odpływu, wykorzystujemy maszynę do czyszczenia suchym lodem. Ta metoda czyszczenia sprawdza się nie tylko w przemyśle, ale również u klientów indywidualnych. 
  • Dezynfekcja pomieszczeń poprzez zamgławianie. Dzięki temu szybko pozbędziemy się wszelkich potencjalnych bakterii i innych drobnoustrojów.
  • Neutralizacja zapachów za pomocą ozonowania pomieszczeń. To najlepsza metoda na pozbycie się wszystkich niechcianych zapachów. W zależności od skali zniszczeń, po przeprowadzenia gruntownego sprzątania po zalaniu, mieszkanie jest dostępne do dalszego bezpiecznego użytkowania.

Zakres prac i zasięg terytorialny

W każdym przypadku zalanego mieszkania lub osuszania zakładu przemysłowego proponowany zakres prac ustalany jest indywidualnie. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie i wystawiamy pełną dokumentację dla ubezpieczyciela. Możemy również zaproponować interwencyjne czyszczenie po zalaniu, lub sprzątanie po zmarłym, zgonie w miejscu pracy – do 24 godzin od zgłoszenia, w następujących miastach: Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Kielce, Opole. Działamy także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu – zadzwoń do nas! Nasze interwencyjne telefony czynne są całodobowo.

 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%