Praktyczne Case Study

Dezynfekcja mieszkania po zdiagnozowanym przypadku COVID-19

Odkażanie szkoły lub mieszkania po chorobie to zabieg, który powinno się wykonywać w przypadku wykrycia każdej poważnej choroby zakaźnej i bakteryjnej. Obecnie, z powodu zagrożenia epidemiologicznego coraz więcej osób zwraca uwagę na potrzebę dezynfekcji pomieszczeń, a także mieszkań, w których przebywały osoby zarażone lub z podejrzeniem zakażenia.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Warto mieć na uwadze, że do odkażenia mieszkania należy przystąpić również w przypadku wszystkich innych groźnych chorób o podłożu wirusowym.

Dezynfekcja w zakładzie przemysłowym

Dezynfekcja w zakładzie przemysłowym, usuwanie wirusów – jaką metodę wybrać?

Aktualnie nie ma jeszcze 100% potwierdzenia, która z metod sprzątania po chorobie jest najskuteczniejsza w pozbyciu się wirusa powodującego chorobę COVID-19.  Wśród sposobów wymienianych przez specjalistów od dezynfekcji wymieniane są zwykle dwie metody: spryskanie powierzchni lokalu środkiem wirusobójczym lub ozonowanie pomieszczeń (np. ozonowanie pomieszczeń biurowych Gliwice). Druga metoda jest znacznie mniej toksyczna i bardziej przyjazna środowisku oraz mieszkańcom czy też użytkownikom odkażanego lokalu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak pozbyć się świerzbu z mieszkania?

Istnieją naukowo potwierdzone dowody, że w wysokich stężeniach ozon może skutecznie przyczyniać się do eliminacji z pomieszczeń wszelkich bakterii, grzybów, a także wirusów takich jak: wirus polio, wirus Norwalk, parwowirusy. Ozonowanie okazało się tu niezwykle skuteczne, co ważne, w poskromieniu wirusa odkrytego w 2003, SARS-CoV. To bardzo zbliżony wirus z grupy koronawirusów do powodującego obecnie pandemie COVID-19. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo (85%), że ozon będzie w stanie niszczyć otoczkę lipidową koronawirusa, przyczyniając się do jego neutralizacji.

Generator ozonu Blue Planet DS-32.

Co istotne, Centralny Instytut Ochrony Pracy, w komunikacie numer 4 z 27 marca 2020 r., rekomenduje ozonowanie pomieszczeń jako odpowiednią i skuteczną metodę dezynfekcji mieszkań po chorobie spowodowanej koronawirusem. Jednakże z uwagi na duże zapotrzebowanie na usługi odkażania miejsc skażonych, obecnie nie rekomendujemy prewencyjnej (profilaktycznej) dezynfekcji pomieszczeń. Pozostawmy te usługi naprawdę potrzebującym. 

Dlaczego wybrać ozonowanie do oczyszczania pomieszczeń po chorobie?

Jak wspomniano, ozonowanie jest oficjalnie polecaną metodą do sprzątania, czyszczenia lokali biurowych, mieszkań i innych pomieszczeń w przypadku zidentyfikowania najnowszego koronawirusa. Jest to najbardziej ekologiczna forma dezynfekcji dostępna obecnie na rynku. Ozon (O3), jest nie tylko silnym utleniaczem, to przede wszystkim bardzo silny i skuteczny środek dezynfekującym.

Rozprowadza się go poprzez rozpylanie (gazowanie) za pomocą specjalnych przenośnych urządzeń tzw. generatorów ozonu. Uwolniony ozon gwałtownie utlenia się. Substancja wchodzi w reakcję chemiczną z drobnoustrojami w powietrzu i neutralizuje je. Co ważne, już po kilku godzinach od zakończenia zabiegu ozonowania powietrze w pomieszczeniach jest czyste i wolne od zarazków, więc bez obaw można ponownie korzystać z mieszkania.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak odkazić mieszkanie po chorobie zakaźnej?

Ozonowanie pojazdów, floty samochodów firmowych.

Ze względu na fakt, iż ozon jest sklasyfikowany jako substancja stwarzająca zagrożenie dla zdrowia człowieka, a w dużych dawkach może powodować podrażnienia oczu, a nawet zatrucia, proces ozonowania pojazdów samochodowych może być wykonywany tylko przez przeszkolonych specjalistów. Technicy firmy Kastelnik posiadają wszelkie stosowne uprawnienia oraz nowej generacji sprzęt do ozonowania pomieszczeń biurowych w tym hal przemysłowych, zakładów produkcyjnych oraz flot samochodów firmowych, dzięki czemu oferujemy najwyższej jakości usługi odkażania pojazdów i środków transportu oraz pomieszczeń po COVID-19.

dezynfekcja pomieszczeń

Nasi pracownicy przestrzegają wszystkich środków ostrożności, posiadają odpowiedni kombinezon oraz pełną maskę skompletowaną z pochłaniaczem węglowym B2. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przy świadczeniu specjalistycznych usług czyszcząco-dezynfekujących nasza firma odpowiednio przygotuje pomieszczenia w twojej firmie, banku czy placówce medycznej do zabiegu ozonowania, w profesjonalny sposób, bez uszczerbku na mieniu przeprowadzimy całą procedurę szybko i bezpiecznie.

Pomiar stężenia ozonu

W trosce o własne bezpieczeństwo warto skorzystać z usługi ozonowania, jeśli ktoś z rodziny doświadczy choroby zakaźnej. Poza profesjonalną dezynfekcją samochodów, jak również pomieszczeń należy także nie zapominać o higienie i czystość naszych pomieszczeń na co dzień.  Warto regularnie myć wodą i środkami dezynfekującymi — powierzchnie płaskie, tj. klamki, meble, smartfony oraz często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy. W obecnych czasach niemal w każdej firmie, przy wejściu, mamy rozstawione pojemniki z płynami dezynfekującymi. Jest to niewątpliwie istotny element prewencji, wspierający ochronę naszych pracowników i klientów. Coraz więcej mamy doniesień na temat oznak spłaszczania się krzywej zachorowań, tak więc bądźmy optymistami. Będzie dobrze!

Czytaj także: ozonowanie mieszkań po zmarłych

Firma Kastelnik oferuje dezynfekcję pomieszczeń biurowych oraz sprzątanie po wypadkach w zakładach przemysłowych w takich miastach jak: Katowice, Kraków, Częstochowa, Olkusz, Opole, Wrocław, Warszawa, Poznań, Kielce, Rzeszów. Wielu specjalistów, jedna jakość usług. Możliwość dezynfekcji do 3000 m2 na godzinę. Czyszczenie specjalistyczne dla przemysłu. Zapraszamy do współpracy.

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Dezynfekcja ozonem w czasach pandemii stała się bardzo popularna. Jednak nie należy tego gazu kojarzyć tylko z chorobami zakaźnymi. Ozon niszczy mikroorganizmy, bakterie wirusy, zarodniki grzybów i pleśni czy też pasożyty. Dzięki czemu zastosowanie znalazł również w walce z pluskwami czy nieprzyjemnym zapachem. Świętnie sprawdzi się do usuwania trupiego jadu po śmierci w mieszkaniu.

Popularny artykuł na blogu: Na czym polega likwidacja pluskiew?

Usługi dezynfekcji po chorobie.

Czy można spać w pokoju po ozonowaniu?

Ozon jest szkodliwy dla wszystkich istot żywych. Nawet w małych stężeniach może być groźny w szczególności dla alergików. Z tego powodu bezwzględnie należy unikać przebywania w pomieszczeniu ozonowanym. Po zakończonym procesie dezynfekcji trzeba odczekać od 2 do 4 godzin, do całkowitego rozpadu ozonu w tlen. Po tym czasie można bezpiecznie w pomieszczeniu przebywać oraz spać.

Jak długo ozonować mieszkanie po chorobie?

Czas ozonowania po chorobie zakaźnej w głównej mierze uzależniony jest od sprzętu, którym jest wykonywane. Przemysłowe ozonatory pozwalają na szybszy uzyskanie wysokich stężeń, potrzebnych do dezynfekcji pomieszczenia. Zatrudniając profesjonalną firmę, ozonowanie mieszkania nie powinno zająć dłużej niż 3 godziny i jest to czas, który zawiera rozłożenie sprzętów, proces dezynfekcji oraz wywietrzenie pomieszczeń.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4.5 out of 5
  4.5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%