Praktyczne Case Study

Dezodoryzacja mieszkań po zgonch

Śmierć to przykry temat niezależnie od jej okoliczności i jest trudnym doświadczeniem dla bliskich zmarłego. Zwykle to ogromny smutek dla rodziny w szczególności, kiedy zgon nastąpił w domu. Bliscy zastanawiają się, co zrobić i jak wysprzątać mieszkanie po zmarłej osobie?

Często taki lokal pełny jest niepotrzebnych przedmiotów, a po całej klatce schodowej roznosi się nieprzyjemny zapach po zwłokach.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Jak usunąć nieprzyjemny zapach po zgonie w mieszkaniu?

Smród na klatce schodowej to jeszcze nie nie koniec świata. Rozwiązaniem tego problemu jest sprzątanie mieszkania po zgonie i profesjonalna dezodoryzacja prowadzące do ponownego zamieszkania w czystym lokalu. Usunięcie nieprzyjemnego zapachu po zgonie to klucz do bezpieczeństwa sanitarnego w całym budynku, a problemu można się pozbyć za pomocą zwykłego ozonatora powietrza i urządzenia do zamgławiania suchą mgłą.

Czytaj również: Jakie środki czystości pomogą w sprzątaniu mieszkania po zgonie?

Te dwie maszyny potrafią przenieść zaaplikowany środek biobójczy do najdalszych zakamarków mieszkania i zniwelować śmierdzące patogeny. Rozkładające się ciało człowieka po śmierci, to nie tylko początek procesów gnilnych, ale również wabik na owady. Ważne jest, by nie otwierać okien w takim pomieszczeniu, a wręcz je uszczelnić. To samo dotyczy wszystkich kanałów wentylacyjnych i kratek. Szczelne zabezpieczenie wszystkich otworów to pierwszy etap dezodoryzacji lokalu.

Zobacz wpis na blogu KastelnikDlaczego podłoga po umyciu śmierdzi?

Usuwanie zapachów po zgonie

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po zgonie z klatki schodowej wymaga sprzętu do zamgławiania.

Dezodoryzacja po zgonie — co to za proces?

Wiele osób zastanawia się, po jakim czasie znika zapach zmarłej osoby i czy można go usunąć domowymi sposobami? Nieprzyjemne zapachy potrafią uprzykrzać życie, a ten unoszący się w mieszkaniu po zgonie jest szczególnie drażniący. Nie sposób go wywietrzyć ani zniwelować odświeżaczami powietrza czy kadzidełkami.

Nieznośny, słodkawy smród często unosi się nawet na klatce schodowej. Zneutralizowanie tej woni domowymi sposobami jest niestety niemożliwe, a co więcej może być nieodpowiedzialne, ponieważ świadczy o tym, że gdzieś między panelami albo głęboko w tkaninie kanapy wciąż są ślady biologiczne po zmarłym. Warto dodać, że fetor po zwłokach jest nie tylko nieprzyjemny, ale i niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, gdyż zawiera on toksyny zwane trupim jadem i mnóstwo niebezpiecznych bakterii.

Urządzenie do ozonowania

Mały ozonator do usuwania brzydkich zapachów. Wystarczy włączyć i można rozpocząć cały proces.

Dezodoryzacja to zabieg polegający na profesjonalnym likwidowaniu uporczywych woni, w tym właśnie zapachu po śmierci. Ten proces ma zadanie usuwanie fetoru w pełni, a nie tylko maskowanie go powierzchownie. Dezodoryzacja najczęściej zawiera się w usłudze dezynfekcji mieszkania po zmarłym.

Schemat postępowania, gdy bliski umiera w domu

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach po zmarłej osobie? Najlepiej zdecydować się na specjalistyczne sprzątanie połączone z dezynfekcją i dezodoryzacją lokalu. W pierwszej kolejności po odkryciu zwłok niezależnie od tego, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy śmierć z przyczyn naturalnych, powinno być niezwłoczne zawiadomienie policji i innych służb o tym fakcie i opuszczenie mieszkania po śmierci.

Nie należy w nim przebywać zbyt długo ze względu na unoszące się w powietrzu toksyny, czyli trupi jad wraz z mnóstwem bakterii i trujących gazów. Wietrzenie mieszkania również nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ trupi zapach może zwabić muchy plujki i inne robactwo, które zalęgnie się na dobre w pomieszczeniu po zgonie.

Kolejnym etapem powinno być wezwanie specjalistycznej firmy sprzątającej, która wykonuje sprzątanie po zmarłych i usługi dezynfekcji mieszkania. Technicy pojawią się na miejscu zdarzenia najszybciej, jak tylko się da i doprowadzą lokal do porządku, skutecznie eliminując zapach po zwłokach.

Ekipa sprzątająca odkaża mieszkanie

Sprzątacze miejsca po zwłokach w trakcie dezynfekcji pomieszczenia.

Dezynfekcja pomieszczenia i usuwanie zapachu po zmarłej osobie ozonem

Kluczem do sukcesu jest profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń w całym lokalu. Usuwanie zapachu po zgonie umożliwia tylko profesjonalne sprzątanie mieszkania wykonane przez techników sprzątania miejsc śmierci.

Zastosowanie atestowanych środków chemicznych zawierających chlor, alkohol etylowy, czwartorzędowe związki amoniowe i nadtlenek wodoru zabija drobnoustroje i toksyny po zgonie, które stanowią źródło nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu po zmarłej osobie.

Dodatkowo specjaliści wykonują ozonowanie pomieszczeń, które na przestrzeni lat zyskało miano jednej z najskuteczniejszych metod dezynfekcji i dezodoryzacji. To dzięki swojej wysokiej skuteczności na poziomie 99,9%, ozon oczyszcza lokal mieszkalny z chorobotwórczych mikroorganizmów i neutralizuje cząsteczki zapachu trupa.

Specjalistyczne sprzątanie i dezynfekcja mieszkania po zgonie

Dezynfekcja mieszkania to niezbędny proces, kiedy chcemy usunąć źródło nieprzyjemnego zapachu. Dlatego sprzątanie po zmarłych to kompleksowa usługa, podczas której wyrzucane jest wyposażenie mieszkania, technicy wykonują czyszczenie i demontaż podłogi. To właśnie precyzyjne wyeliminowanie płynów ustrojowych z podłóg i mebli umożliwia pozbycie się wszechobecnego trupiego fetoru.

Mieszkanie po zgonie po dezynfekcji ozonem

Mieszkanie po osobie zmarłej po dezynfekcji ozonem.

W przypadku zgonu w mieszkaniu, gdy doszło do znacznego rozkładu zwłok, a ciało zmarłego przez dłuższy czas pozostawało w pomieszczeniu, należy działać jak najszybciej. To właśnie kompleksowe sprzątanie po zgonie pozwala na skuteczne pozbycie się uporczywego fetoru po śmierci.

Jak wygląda dezodoryzacja po śmierci?

Technicy sprzątanie miejsc śmierci dobierają stosowne środki i metody dezodoryzacji w zależności od rodzaju zgonu, poziomu skażenia pomieszczeń i ilości zabrudzeń. Zazwyczaj usuwanie zapachu to część usługi tj. sprzątanie po zmarłych. Specjaliści krok po kroku usuwają uporczywą woń, zaczynając od usunięcia jego źródła, czym zazwyczaj są skażone przedmioty i ślady krwi. Dezodoryzacja i czyszczenie mieszkań po zmarłych obejmuje:

 • wstępna dezynfekcja mieszkania;
 • transport skażonych przedmiotów do specjalnej spalarni;
 • usuwanie śladów krwi i płynów ustrojowych z podłóg;
 • demontaż podłogi i innych elementów, by dokładnie oczyścić powierzchnie;
 • przeprowadzenie dezynfekcji przy pomocy specjalistycznych preparatów biobójczych;
 • profesjonalne odkażanie i dezodoryzacja przy pomocy ozonu i suchej mgły z nadtlenkiem wodoru.

Ozonowanie pomieszczeń jako forma skutecznej dezodoryzacji

To właśnie ozonowanie mieszkania po zgonie umożliwia sprawne i skuteczne odkażanie lokalu po zgniłych zwłokach. Unieszkodliwia źródło nieprzyjemnego zapachu, ponieważ zabija wszelkie chorobotwórcze organizmy, bakterie i toksyny odpowiadające za ten charakterystyczny fetor. Technicy, wykonując sprzątanie po zmarłych, sięgają po innowacyjne technologicznie przemysłowe generatory ozonu, wytwarzające tę nietrwałą formę tlenu.

Warto dodać, że 50 jego działanie jest blisko 50 razy skuteczniejsze i 300 razy szybsza od popularnego kiedyś w dezynfekcji chloru. Przy pomocy ozonu można skutecznie dezynfekować szybko duże powierzchnie jak klatki schodowe czy parkingi podziemne, co często jest konieczne po wyniesieniu zwłok z mieszkania.

Ozon lepszy do dezynfekcji niż chlor.

Ozon w odpowiednim stężeniu usuwa z pomieszczeń trupi jad, nie niszcząc przy tym wyposażenia mieszkania. Ozon wchodząc w reakcję z zapachem po śmierci, zmienia jego właściwości, doprowadzając do jego utlenienia. Atomy ozonu “oblepiają” cząsteczki zapachowe, które następnie już całkowicie unieszkodliwione, opadają na podłogę.

Następnie gaz ten w ciągu 30 minut utlenia się wraz z niepożądanym zapachem. Mieszkanie jest odkażone i wolne od nieznośnej woni po zmarłym. W krótkim czasie jest zdatne do ponownego użytku najczęściej już następnego dnia po zabiegu dezodoryzacji.

Gdzie zamówić usługi sprzątania mieszkania po zmarłej osobie?

Oferujemy kompleksowe sprzątanie mieszkań po zmarłych, którego podstawą jest dezynfekcja mieszkania i dezodoryzacja pomieszczeń. Czyszczenie po zgonach wykonujemy przy użyciu środków chemicznych o najwyższym stopniu skuteczności oraz najskuteczniejszych na rynku metod umożliwiających odkażanie mieszkań. Nasi technicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa, co jest niezbędne, mając do czynienia z płynami ustrojowymi, śladami krwi i innymi substancjami niebezpiecznymi po zmarłych.

Usuwanie zapachów po zmarłych

Zajmując się usuwaniem śladów krwi, często sięgamy po mycie suchym lodem i profesjonalny sprzęt jak pistolety do dezynfekcji elektrostatycznej, generatory suchej mgły i zamgławiacze ULV. Pomagamy po zgonie w wyniku śmierci naturalnej, samobójstwach czy wypadkach komunikacyjnych. Sprzątanie po zgonie to zadanie dla certyfikowanej firmy z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług funeralnych.

Okazuje się, iż warto sięgnąć po profesjonalną pomoc w zakresie nie tylko usuwania zapachów, ale również opróżniania mebli, czy utylizacji przedmiotów skażonych biologicznie.

Smród w mieszkaniu zmarłej osoby - pytania FAQ

Muchy na szczątkach ciała ludzkiego, krew na drewnianej podłodze oraz rozlane płyny ustrojowe, tyle wystarczy, by powstało zagrożenie epidemiologiczne w mieszkaniu. Najgorzej jest w miesiącach letnich, kiedy temperatura na zewnątrz przekracza często 30 ° Celsjusza. W takich niesprzyjających okolicznościach bardzo łatwo dochodzi do rozwoju drobnoustrojów i niebezpiecznych patogenów, które powodują powstanie nieprzyjemnego zapachu. O co najczęściej pytają osoby, które szukają usługi dezodoryzacji?

FAQ, najczęściej zadawane pytania

Jak wyeliminować nieprzyjemny zapach po śmierci?

Zapach rozkładu zwłok może być przytłaczający i szczególnie drażniący. Jeśli w mieszkaniu jest ciepło i występuje zwiększona wilgoć, rozkład ciała może rozpocząć się nawet po 2 dniach od ustania funkcji życiowych. Kiedy rozpoczynają się procesy gnilne, materia organiczna, uwalniane gazy i trupi jad powodują uwalnianie niezwykle uporczywej woni śmieci. Uporczywej do tego stopnia, że samodzielne wyeliminowanie tego zapachu jest praktycznie niemożliwe.

Ile kosztuje usuwanie fetoru z miejsca po zwłokach?

Usługa usuwania nieprzyjemnego fetoru z miejsca, gdzie znaleziono zwłoki to proces złożony z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy pozbyć się przedmiotów skażonych biologicznie i usunąć drewniane meble oraz tapety. Koszt ozonowania pustego mieszkania po zmarłej osobie zaczyna się od 800 zł i jest zależny od jego wielkości.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%