Praktyczne Case Study

Czyszczenie maszyn drukarskich suchym lodem

Firma, która buduje swoją renomę w zgodzie z zasadą „QUALITY FIRST”, praktykuje codzienny TPM (Total Productive Maintenance) i dba o park maszynowy z najwyższą starannością – skazana jest na sukces. Cieszymy się, że możemy być nieodłączną częścią tego sukcesu.

czyszczenie maszyn drukarskich
Czyszczenie maszyn drukarskich suchym lodem jest coraz częściej praktykowaną formą regeneracji elementów mechanicznych tych urządzeń. Zanieczyszczenia wywołane codzienną, często wzmożoną eksploatacją maszyn drukarskich wymuszają na ich właścicielach znaczne inwestycje w cykliczne działania konserwacyjne. Mają one z jednej strony zapewnić wysoką efektywność i wydajność realizowanych procesów produkcyjnych, z drugiej – zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed nieprzewidzianymi awariami.

Jak zrobić to szybko, bezpiecznie i ekologicznie?

Większość tradycyjnych metod czyszczenia maszyn drukarskich jest inwazyjna lub czasochłonna. Może negatywnie wpłynąć na późniejszą funkcjonalność i żywotność samej maszyny lub zajmuje zbyt dużo czasu, marnotrawiąc kolejne produktywne roboczogodziny, za które nikt nie zapłaci. Czy istnieje rozwiązanie, które zapewni pełne bezpieczeństwo, dynamiczne tempo realizacji i jednocześnie zadba o aspekt ekologiczny?

maszyny drukarskie

Czyszczenie maszyn drukarskich w firmie Klienta z Kastelnik Studio

Dla naszego Klienta – jednej z największych drukarni w Polsce – zrealizowaliśmy złożone zlecenie kompleksowego czyszczenia suchym lodem: 23 tamponiarek TECA, 14 karuzel ręcznych i 8 maszyn GPE (łącznie 45 urządzeń). Rodzaj zabrudzeń – farby i kleje oraz środki codziennego stosowania w bieżących procesach produkcyjnych. W celu minimalizacji negatywnego wpływu na wydajność pracy maszyn (sezonowy skok zamówień) i możliwości szybkiego wznawiania pracy na grupach maszyn oddawanych po czyszczeniu suchym lodem do użytku, działania były realizowane w weekendy. Po kilku tygodniach, komplet 45 maszyn był gotowy do dalszej eksploatacji.

czyszczenie maszyn

Dlaczego suchy lód sprawdza się w czyszczeniu maszyn drukarskich?

Klient z omawianego case study przejawił zainteresowanie metodą, która nie jest jeszcze powszechnie znana i wykorzystywana na polskim rynku. Dlaczego? Czyszczenie suchym lodem:

  • Można czyścić wewnątrz hali produkcyjnej (do czyszczenia nie używamy wody, brak zachlapań i wilgoci)
  • Nie wymaga demontowania linii produkcyjnej;
  • Nie wymaga suszenia maszyny po czyszczeniu;
  • Nie jest agresywne dla czyszczonych powierzchni (brak zarysowań, pęknięć);
  • Jest przyjazne dla środowiska (wydzielane CO2 – zjawisko sublimacji);
  • Brak odpadów wtórnych;
  • Nie wytwarza produktów ubocznych (ścieków, ścierniwa);
  • Gwarantuje wysoką precyzję czyszczenia (metoda strumieniowa);

czyszczenie maszyn suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem nie wymaga stosowania niebezpiecznych rozpuszczalników czy narzędzi mechanicznych typu skrobak czy dłuto. Z naszą technologia redukujecie Państwo koszty bezpośrednie i pośrednie, nie jest wymagane demontowanie linii produkcyjnej, nie ma problemów ze złą jakością druku, spowodowaną zanieczyszczoną maszyną. Jedyny minus tej technologi, to wysoki hałas – operator musi cały czas pracować w słuchawkach. W przypadku osób postronnych przebywających w okolicy, należy zapewnić im ochronę uszu. To niewielkie utrudnienie biorąc pod uwagę wszystkie plusy jakie niesie za sobą ta technologia.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szczegółową ofertą naszej firmy w zakresie czyszczenia maszyn drukarskich suchym lodem z nagromadzonej farby drukarskiej, ze smaru, oleju, kurzu oraz innych naleciałości zapraszamy do kontaktu. Chętnie poświecimy kolejny opisywany przez nas case study, Państwa historii. Zapraszamy do kontaktu.

czyszcenie maszyn drukarskich efekty

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%