Praktyczne Case Study
Firma, która buduje swoją renomę w zgodzie z zasadą „QUALITY FIRST”, praktykuje codzienny TPM – Total Productive Maintenance i dba o park maszynowy z najwyższą starannością – skazana jest na sukces.
“Cieszymy się, że możemy być nieodłączną częścią tego sukcesu” – powiedział szef firmy sprzątającej Mieszko Kastelnik na spotkaniu kierowników ds. utrzymania produkcji w katowickim Spodku. Czyszczenie suchym lodem jest ważną częścią okresowej konserwacji maszyn drukarskich.
Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?
Zastosowanie technologi zmywania silnych zabrudzeń suchym lodem może zapewnić szereg korzyści, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze metody usuwania pozostałości z farb drukarskich. Przede wszystkim metoda ta nie wykorzystuje wody ani żadnych rozpuszczalników, które mogłyby zaszkodzić środowisku. Ponadto, czyszczenie suchym lodem jest bardzo skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń bez tworzenia odpadów wtórnych.
Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik
Czyszczenie maszyn drukarskich suchym lodem jest coraz częściej praktykowaną formą regeneracji elementów mechanicznych tych urządzeń. Zanieczyszczenia wywołane codzienną, często wzmożoną eksploatacją maszyn drukarskich wymuszają na ich właścicielach znaczne inwestycje w cykliczne działania konserwacyjne. Mają one z jednej strony zapewnić wysoką efektywność i wydajność realizowanych procesów produkcyjnych, z drugiej – zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed nieprzewidzianymi awariami.
Większość tradycyjnych metod czyszczenia maszyn drukarskich jest inwazyjna lub czasochłonna. Może negatywnie wpłynąć na późniejszą funkcjonalność i żywotność samej maszyny lub zajmuje zbyt dużo czasu, marnotrawiąc kolejne produktywne roboczogodziny, za które nikt nie zapłaci. Czy istnieje rozwiązanie, które zapewni pełne bezpieczeństwo, dynamiczne tempo realizacji i jednocześnie zadba o aspekt ekologiczny?
Dla naszego Klienta – jednej z największych drukarni w Polsce – zrealizowaliśmy złożone zlecenie kompleksowego czyszczenia suchym lodem: 23 tamponiarek TECA, 14 karuzel ręcznych i 8 maszyn GPE (łącznie 45 urządzeń). Rodzaj zabrudzeń – farby i kleje oraz środki codziennego stosowania w bieżących procesach produkcyjnych. W celu minimalizacji negatywnego wpływu na wydajność pracy maszyn (sezonowy skok zamówień) i możliwości szybkiego wznawiania pracy na grupach maszyn oddawanych po czyszczeniu suchym lodem do użytku, działania były realizowane w weekendy. Po kilku tygodniach, komplet 45 maszyn był gotowy do dalszej eksploatacji.
Klient z omawianego case study przejawił zainteresowanie metodą, która nie jest jeszcze powszechnie znana i wykorzystywana na polskim rynku. Dlaczego? Czyszczenie suchym lodem:
Czyszczenie suchym lodem nie wymaga stosowania niebezpiecznych rozpuszczalników czy narzędzi mechanicznych typu skrobak czy dłuto. Z naszą technologia redukujecie Państwo koszty bezpośrednie i pośrednie, nie jest wymagane demontowanie linii produkcyjnej, nie ma problemów ze złą jakością druku, spowodowaną zanieczyszczoną maszyną. Jedyny minus tej technologi, to wysoki hałas – operator musi cały czas pracować w słuchawkach. W przypadku osób postronnych przebywających w okolicy, należy zapewnić im ochronę uszu. To niewielkie utrudnienie biorąc pod uwagę wszystkie plusy jakie niesie za sobą ta technologia.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szczegółową ofertą naszej firmy w zakresie czyszczenia maszyn drukarskich suchym lodem z nagromadzonej farby drukarskiej, ze smaru, oleju, kurzu oraz innych naleciałości zapraszamy do kontaktu. Chętnie poświecimy kolejny opisywany przez nas case study, Państwa historii. Zapraszamy do kontaktu.
Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.
Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.
Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!
Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!
Aktualna ocena