Praktyczne Case Study

Czym zmyć sadzę ze ścian?

Zastanawiasz się czym zmyć sadzę ze ścian? Kiedy pożar strawi część budynku  mieszkalnego, koniecznym może okazać się jego remont oraz przeprowadzenie dekontaminacji po pożarze. Sprzątanie mieszkań po pożarze nie jest łatwe. Dużo trudu przysparza usuwanie sadzy ze ścian, podłóg, sufitów. Często domowa chemia nie wystarcza, aby skutecznie wyczyścić ubrudzoną sadzą powierzchnię. Walka z sadzą osiadłą na ścianach wymaga interwencji specjalistów z jednej z firm sprzątających po pożarach, świadczących usługi czyszczenia po pożarze.

Jak zmyć sadzę? Sprawdzone sposoby na mycie ścian po pożarze

Jeżeli chcesz szybko i skutecznie zlikwidować skutki pożaru i potrzebujesz  w tym fachowej pomocy, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarach – Kastelnik.  Firma świadczy usługi gruntownego i kompleksowego czyszczenia ścian po pożarze suchym lodemusuwania szkód po pożarach, w tym likwidację nieprzyjemnego zapachu za pomocą przemysłowych generatorów ozonu o mocy 240g./h oraz utylizację zniszczonych przedmiotów. Co ważne, firma Kastelnik oferuje specjalistyczne prace sprzątające na terenie całej Polski.

Czym usunąć sadzę?

Jak wiadomo, pokryte sadzą ściany są wyjątkowo trudne do wyczyszczenia. Na szczęście, technologia w zakresie innowacyjnych metod sprzątania specjalistycznego poszła daleko do przodu i już nie musimy myć brudnych od sadzy powierzchni drażniącymi i toksycznymi chemikaliami. Dziś profesjonaliści sięgają po wyjątkowo skuteczną i ekologiczną metodę czyszczenia suchym lodem po pożarach. Czyszczenie spalonych ścian przy użyciu suchego lodu pozwala szybko wyczyścić różne powierzchnie z osadów po pożarowych. Suchy lód (CO2) generowany w specjalnych przenośnych urządzeniach przybiera formę granulatu, który osiąga temperaturę -78 stopni Celsjusza. Granulat wypuszczany pod wysokim ciśnieniem na osmoloną pożarem ścianę , uderza w brud niszcząc całkowicie jego strukturę. Zewnętrzna warstwa brudu traci elastyczność i pęka.  Dzięki bardzo dużemu ciśnieniu, z jakim suchy lód jest wypuszczany z maszyny, możliwe jest dokładne dotarcie do nawet bardzo wąskich szczelin, trudnych do wyczyszczenia tradycyjnymi metodami.

ściana w sadzy

Dezynfekcja ścian suchym lodem po pożarze

Zaletą mycia ścian i sufitów suchym lodem z zanieczyszczeń po pożarze, jest fakt, iż metoda ta jest neutralna dla środowiska. Mycie powierzchni z sadzy za pomocą suchego lodu cechuje się precyzją, umożliwiającą dokładne wyczyszczenie ścian, podłóg, sufitów, czy przedmiotów codziennego użytku.

Warto dodać, że suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, a podczas mycia nie wydziela wilgoci ani nie zostawia mokrych plam. Oznacza to, że śmiało można, wykorzystać go do czyszczenia wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję oraz kontakt z wodą.

Czyszczenie sadzy po pożarze – ekspresowe mycie za pomocą suchego lodu

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy warto spróbować oczyścić ściany z sadzy suchym lodem, pomyśl, że jest to metoda bardzo szybka w aplikacji. Dzięki temu, że mycie ścian po pożarach suchym lodem nie angażuje użycia żadnych środków chemicznych i silnych detergentów, bardzo szybko po wykonaniu zabiegu można wrócić do ponownego użytkowania pomieszczenia. Jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu suchym lodem, to resztki odspojonej sadzy ze ścian, która opadła na podłogę.

Usuwanie sadzy ze ścian – inne sprawdzone metody

Oczywiście tradycyjne metody mycia ścian po pożarze z sadzy wciąż są praktykowane, aby umyć ściany z sadzy, można śmiało sięgnąć po wysokiej jakości chemię zasadową. Nie warto tu oszczędzać, by osiągnąć pożądany efekt, należy wybrać produkty do czyszczenia powierzchni pożarach z górnej półki. Polecamy stosować środki dedykowane do czyszczenia powierzchni po pożarze, które ulegają biodegradacji. Wysokiej klasy chemia do usuwania trudnych zabrudzeń nie powoduje reakcji alergicznych, nie zawiera amoniaku ani rozpuszczalnika. Przy ograniczonym czasie kontaktu taki środek jest też bezpieczny dla czyszczonej powierzchni.

Sprzątanie po pożarze. Jak działa firma Kastelnik?

Czyszczenie po pożarze Kastelnik oferuje kompleksowe sprzątanie po pożarach oraz usuwanie szkód i zniszczeń powstałych po wybuchu ognia. Pierwszym etapem są oględziny miejsca zdarzenia, bardzo często firma wysyła w ustalone miejsce techników, którzy dokładnie fotografują zniszczenia, jakie spowodował ogień. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, podobnie jak wycena składowych elementów czyszczenia i dokładny kosztorys prac.  Następnie w umówionym z klientem terminie przystępujemy do pracy sprzątających.

Warto podkreślić, że wybierając metodę czyszczenia suchym lodem, usuwamy sadzę ze ścian sześć razy szybciej, niż w przypadku tradycyjnych metod mycia przy użyciu środków chemicznych. Należy przy tym pamiętać, iż samo umycie ścian nie wystarczy. Należy również przeprowadzić dekontaminację pomieszczeń po pożarze w celu usunięcia trujących dioksyn. Toksyny te powstają w wyniku  spalania i mogą być niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia.  Wszystkie prace realizowane przez naszych techników  przebiegają sprawnie i profesjonalnie, a czas realizacji zależny jest od wielkości czyszczonej powierzchni. Można przyjąć, iż za 1 dzień roboczy 2-osobowa ekipa wyposażona w sprzęt do czyszczenia suchym lodem może wyczyścić około 40 – 60 m2 spalonej powierzchni.  Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na infolinię firmy Kastelnik.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%