Praktyczne Case Study

Czym usunąć zapach z kadzidełek?

Kadzidełka zapachowe to popularne pachnące patyczki, które wydzielają przyjemny zapach podczas spalania. Zapach kadzidełka można dobrać do własnych preferencji, choć jednak należy pamiętać, że w większości przypadków są to bardzo intensywne wonie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zapach różany, sandałowy czy kadzidła z białą szałwią, kadzidełka są stosowane nie tylko w celach religijnych, ale także przez osoby niezwiązane z hinduską kulturą w codziennym życiu.

Choć kadzidełka są niezwykle popularne, to istnieją osoby, które zapach sandałowca jest po prostu nieprzyjemny. W takich przypadkach ludzie decydują się na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań i są zmuszeni wykonać dezodoryzację, by zneutralizować poprzednią woń.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Jeśli zależy Ci na pozbyciu się niepożądanego zapachu w mieszkaniu, istnieją skuteczne sposoby na dezodoryzację, które przedstawiamy w artykule poniżej.

Popularny artykuł na blogu: usuwanie przykrych zapachów

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach w mieszkaniu?

Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu może występować z wielu różnych przyczyn. Pojawienie się zapachu stęchlizny może oznaczać rozwój grzyba w domu, a inne przykre zapachy jak ten odzwierzęcy czy zapachu papierosów pojawiają się z oczywistych dla domowników względów.

Zapach kadzidełek - jak usunąć nieprzyjemny odór?

Zapach kadzidełka może się znudzić i nie zawsze da się go usunąć w 5 minut.

Zwykłe odświeżacze powietrza wydają się jedynie niedokładnie maskować nieprzyjemne zapachy w domu, ale nie pomagają ich całkowicie wyeliminować z pomieszczenia smrodu, który wniknął głęboko w strukturę budynku. Można powiedzieć, że środki do dezodoryzacji to chwilowe polepszacze, ale nie eliminatory. W takim razie jak zlikwidować aromat kadzidełek z wnętrza mieszkania?

Czym zneutralizować zapach z kadzidełek?

Dla niektórych zapach kadzidła może być przyjemny, podczas gdy inni nie mogą go znieść. Kadzidełka pachną mocno, a po czasie każdemu może się znudzić ta różana czy inna specyficzna woń. Wtedy właśnie okazuje się, że zapach kadzidełek jest niezwykle intensywny i utrzymuje się w pomieszczeniu przez długi czas.

Czy kawa pochłania przykre wonie?

Możesz spróbować usunąć nieprzyjemny zapach samodzielnie, korzystając z odświeżaczy powietrza i spróbować w ten sposób ograniczyć np. zapach dymu tytoniowego. Okazuje się, że nawet zapach kawy ma działanie neutralizujące przykre zapachy w domu. Niektórzy polecają także potraktowanie plam, które wywołują brzydki zapach sodą oczyszczoną.

Czy kawa chłonie przykre wonie?

Kawa jest znana z tego, że potrafi wchłaniać nieprzyjemne zapachy.

W sklepach znajdziesz także pochłaniacz zapachów, który maskuje np. nieświeżość w szafie i sypialni. To delikatne preparaty, które często mają łagodne zapachy np. lawendy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku silnych woni jak np. po pożarze czy zapachu stęchlizny bardzo trudno się pozbyć domowymi sposobami.

Podajemy 4 sprawdzone sposoby, by usunąć zapach z kadzidełek

 • Wietrzenie pomieszczenia przez otwarcie szeroko okien i drzwi i zrobienie przeciągu.
 • Użycie naturalnych środków oczyszczających, takich jak: kawa, ocet, soda oczyszczona lub cytryna, które pochłaniają przykre zapachy.
 • Użycie specjalnych urządzeń do usuwania nieprzyjemnych zapachów, takich jak ozonator powietrza.
 • Zastosowanie specjalnych oczyszczaczy powietrza z filtrem węglowym.

Czy ozon to jest najlepszym rozwiązaniem na przykry zapach?

Czujesz nieprzyjemny zapach w swoim domu? Pewnych brzydkich zapachów szczególnie trudno się pozbyć ratując się olejkami eterycznymi i ustawiając w mieszkaniu odświeżacze powietrza. Warto pamiętać, że skuteczny sposób na nieprzyjemne zapachy to neutralizacja źródła tej woni. W przypadku zapachu kadzidełek będą to oczywiście kadzidła, które należy dokładnie przygasić i wyrzucić.

Usunięcie źródła zapachu jest kluczowe w procesie dezodoryzacji, ponieważ tylko w ten sposób można pozbyć się nieprzyjemnego odoru  w sposób trwały – zaleca Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątajacej.

Inne, jak i ten zapach z łatwością możemy usunąć przez ozonowanie pomieszczeń. Profesjonalna dezynfekcja ozonem to proces polegający na wykorzystaniu specjalnych generatorów ozonu, które wydmuchują ozon w powietrze. Dzięki temu każdy brzydki zapach zostaje dokładnie zneutralizowany dzięki właściwościom ozonu.

Dzięki temu to właśnie atomy ozonu neutralizują cząsteczki zapachowe, skutecznie usuwając nieprzyjemną woń raz na zawsze. W niektórych przypadkach uporczywy fetor jak zapach po zwłokach potrafi wniknąć nawet zasłony, firanki i do głębszych warstw materaca.

Nieprzyjemnego zapachu dymu nie da się wywietrzyć – co zrobić, by się go pozbyć?

Próbujesz wszystkiego, ale przykrego zapachu nie da się wywietrzyć ani usunąć? Zleć profesjonalne usuwanie zapachów z mieszkania i innych pomieszczeń za pomocą profesjonalnych i niezawodnych metod. Takie usługi oferuje firma Kastelnik, czyli lider w branży dezynfekcji i dezodoryzacji, który jest już od blisko 10 lat na rynku.

Przedsiębiorstwo Kastelnik świadczy usługi usuwania nieprzyjemnych zapachów zarówno tych, pochodzenia organicznego, jak i brzydkich chemicznych woni. W ofercie dezodoryzacji firmy znajdziesz takie usługi jak:

 • Usuwanie zapachu stęchlizny;
 • Usuwanie moli spożywczych za pomocą środków do dezodoryzacji powietrza;
 • Usuwanie woni kadzidełek z mieszkania;
 • Likwidacja zapachu po zmarłej osobie z domu;
 • Neutralizacja zapachu spalenizny po pożarze;
 • Likwidacja zapachów fekaliów po zalaniu mieszkania;
 • Odświeżanie powietrza w biurze i pokojach hotelowych.

Sprawdź dostępne na rynku środki do dezodoryzacji

Eliminacja niechcianego zapachu z wnętrza domu wymaga specjalistycznych preparatów i narzędzi. Aby skutecznie pozbyć się zapachu wyjątkowo intensywnego, najlepszym rozwiązaniem jest ozonowanie pomieszczeń. To zabieg, który w razie potrzeby także eliminuje źródło, czyli to, co powoduje tak nieprzyjemną woń w mieszkaniu.

Stosowanie naturalnych pochłaniaczy zapachów, może być skutecznym sposobem na kontrolowanie rozchodzących się po całym domu uciążliwych woni. Warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów z firmy Kastelnik, którzy wiedzą jak usunąć zapach po kwasie masłowym w 5 minut.

Inny sposób na nieprzyjemne zapachy? To zamgławianie suchą mgłą z preparatem biobójczym, który rozpylany jest w powietrzu i z łatwością dociera w każdy zakamarek. Po takim zabiegu pomieszczenie jest suche dzięki zastosowaniu suchej mgły.

W eliminacji niechcianych zapachów dobry efekt dają również inne substancje chemiczne jak czwartorzędowe związki amoniowe czy fenol, a także zamgławianie ULV, czyli także za pomocą dyfuzora, ale tym razem z zimną mgłą. Olejki eteryczne mogą wnieść nowy aromat we wnętrzu mieszkania.

Pamiętaj, by usunąć nieprzyjemny zapach u źródła

Okazuje się, że pochłaniacz nieprzyjemnego zapachu ze sklepu nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, zwłaszcza w przypadku silnych wolni odzwierzęcych. Ważne jest więc to, aby usuwanie zapachów w mieszkaniu skupiało się na usunięciu ich źródła, a nie tylko na ich maskowaniu. Pochłaniacz zapachów za 5 zł to jest typowy przykład drogi na skróty.

Nos narząd zmysłu

Nos jest narządem zmysłu, który odpowiada za wyczuwanie zapachów.

Domowe sposoby dezodoryzacji można wykorzystywać np. na zapach moczu kota albo papierosów, ale nie na smród spalenizny po pożarze albo po zwłokach. Profesjonalne usługi dezodoryzacji pomieszczeń zlecić profesjonalnej firmie od dezodoryzacji.

Warto pamiętać, że usuwanie nieprzyjemnych zapachów z mieszkania jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także z punktu widzenia zdrowia i komfortu mieszkańców. Przykre zapachy mogą wpłynąć negatywnie na samopoczucie, a w przypadku niektórych substancji, takich jak dym papierosowy, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego warto zawsze starać się wyeliminować źródło smrodu lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, jeśli jest to konieczne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%