Praktyczne Case Study

Czy ozonowanie zabija koronawirusa?

Koronawirus wywołujący COVID-19, poważną chorobę układu oddechowego przez wiele miesięcy 2020 oraz 2021 roku utrudniał życie na wielu płaszczyznach naszego codziennego życia. Praca zdalna w wielu przypadkach stała się koniecznością, a wiele firm zmieniło diametralnie podejście do tego zagadnienia.

Ze względu na fakt, że COVID to choroba bardzo nieprzewidywalna, objawiająca się na różne sposoby i przebiegająca w odmienny sposób w zależności od pacjenta, w wielu sektorach gospodarki wprowadzono obostrzenia sanitarne i zwiększono dbałość o higienę pracowników.

Zobacz naszą realizację: neutralizacja zapachów po kwasie masłowym w Gliwicach.

Znacznie częściej dokonuje się dezynfekcji miejsc użyteczności publicznej i stosuje się ozonowanie, aby zneutralizować groźne patogeny. W zamieszczonym poniżej materiale na naszym blogu staramy się odpowiedzieć na często zadawane na pytanie, czy ozon zabija wirusy?

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Ozonowanie pomieszczeń jako sposób na walkę z wirusem SARS CoV-2

Istnieje szereg metod, które można zastosować, by dokładnie i skutecznie wyczyścić i zdezynfekować lokal, jednocześnie neutralizując wirusy i bakterie. Wśród sposobów polecanych i najchętniej wybieranych przez specjalistów od dezynfekcji wymieniane jest na pierwszym miejscu ozonowanie, czyli dezynfekcja ozonem. To nowoczesny i bezpieczny zabieg, który na tle innych metod walki z drobnoustrojami wyróżnia się wieloma walorami.

Ozon usuwa bakterie i wirusy. Po pierwsze ozonowanie jest zdecydowanie najbardziej ekologiczną metodą walki z wirusami.Przeprowadza się je szybko i bez uszczerbku dla mienia. Jest antyalergiczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Cechuje je wyjątkowo wysoka skuteczność. A to dlatego, że w wysokich stężeniach ozon ma właściwości wysoce neutralizujące, potrafi on usunąć nawet 100% patogenów z czyszczonej powierzchni.

Zabija wirusy, a także nowego koronawirusa 2019 SARS CoV-2. Warto dodać, że ozonowanie to także sprawdzona od lat metoda na walkę z przykrymi zapachami. Ozon skutecznie rozprawi się z nawet bardzo trudno usuwalnymi woniami, na przykład swędem spalenizny, zapachem zgnilizny, pleśni czy papierosów.

czy ozonowanie zabija wirusa

Czy ozon zabija wirusy – badania naukowe

W przeprowadzonych w latach dziewięć dziesiątych badaniach naukowych- in vitro dokładnie w roku 1993 r., pewien naukowiec nijaki dr М. Carpendalle dowiódł, iż popularny ozon w postaci gazu zabija praktycznie wszystkie rodzaje bakterii gram- dodatnie oraz bakterie gram-ujemne, grzyby wirusy oraz pierwotniaki. Należy jednak dodać, iż przy różnego rodzaju wirusach kluczowe znaczenie ma wiele różnych czynników, takich jak wilgotność powietrza oraz temperatura, stężenie, czas itd. – nie da się stwierdzić, że określonym generatorem w każdych warunkach uzyskamy ten sam efekt.

Ozon niszczy skutecznie zapach butanowy

Ozon usuwa i skutecznie eliminuje nawet bardzo trudny do usunięcia zapach kwasu masłowego tzw. kwas butanowy. W rolnictwie często można spotkać się produktem Hukinol, płyn przeznaczony do ochrony gospodarstw rolnych i osiedli mieszkaniowych przed dziką zwierzyną. Pomimo że Hukinol jest nietoksycznym produktem, pozostawia po sobie nieprzyjemny zapach zawierający kwas masłowy, który skutecznie wyeliminujemy właśnie za pomocą ozonowania pomieszczeń np. w gospodarstwie rolnym.

Ozon najlepszym środkiem do walki z wirusami

W licznych testach dowiedziono, że ozonowanie pozwala oczyścić lokale z bardzo groźnych wirusów takich jak: wirus polio, wirus Norwalk, parwowirusy, a także nowe koronawirusy. Nie bez powodu, Centralny Instytut Ochrony Pracy uznaje ozonowanie za bezpieczną i wyjątkowo skuteczną metodę do dezynfekcji mieszkań, domów, biur, urzędów, szpitali i środków transportu. To najlepsza metoda w obecnych czasach do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Specjaliści od dezynfekcji specjalistycznej wybierają ozonowanie jako metodę dezynfekcji, nie tylko ze względu na jej wielką skuteczność, ale również ze względu na szybkość jej aplikacji. Nasze generatory ozonu wytwarzają najlepszej jakości ozon na rynku. Po zakończeniu całego procesu dezodoryzacji ozonem lokal jest dostępny do codziennego użytkowania już po kilku godzinach.

Gdzie sprawdza się ozonowanie i jak działa?

Dezynfekcja ozonem jest bardzo skuteczna, gdyż ozon ma działanie wirusobójcze, będąc jednocześnie silnym utleniaczem, a jego działanie jest duże skuteczniejsze od innych dostępnych na rynku dezynfektantów. Skład i budowa molekularna nowego koronawirusa (który należy do grupy wirusów osłonowych) jest niezwykle podobna do SARS z poprzednich lat, jego genom stanowi jednoniciowe RNA o polarności dodatniej. Dysponujemy badaniami naukowymi, które pokazują, że ozon w postaci pod postacią trójtlenu jest w stanie zniszczyć SARS.

Z doniesień medialnych jasno wynika, iż w Chinach w placówce badawczej – Institute of Virology w Hubei przeprowadzono badania, które potwierdziły skuteczność ozonowania w ramach walki z nowym koronawirusem z roku 2019. Metoda dezynfekcji ozonem sprawdzi się zatem do odkażania placówek medycznych, szpitali, lokali handlowo-usługowych, placówek oświatowych takich jak szkoły, przedszkola i inne miejsca, gdzie są duże skupiska ludzi.

Czy ozonowanie usuwa pestycydy?

Ozon odświeża produkty żywnościowe, poprawia ich smak oraz przedłuża ich termin przydatność do spożycia. Ozon skutecznie likwiduje z żywności azotany, antybiotyki oraz pestycydy i inne mikrobiologiczne zanieczyszczenia, Dodatkowa niszczy przy tym bakterie, wirusy, pleśnie, zarodniki grzybów.

Czy ozonowanie zabija wszy, pchły?

Tritlen potocznie zwany ozonem, to alotropowa odmiana tlenu. Związki toksycznego ozonu (O3) są nietrwałe i szybko ulegają rozpadowi. Ozon zabija skutecznie muchy, komary, wszy, pchły oraz roztocza. Należy przy tym pamiętać, iż większe stężenie ozonu niszczy nie tylko drobnoustroje, ale również inne żywe organizmy. Ozon jest szkodliwy dla człowieka w stężeniu już powyżej 1 ppm. W trakcie ozonowania należy mieć założoną ochronną maskę pełno twarzową.

Urządzenie do ozonowania powietrza - Kastelnik 80 g/h.

Ozonator powietrza – Kastelnik 80 g/h.

Jaki generator ozonu jest najlepszy do usuwania wirusów

Jeśli więc pragniesz bezpiecznie, szybko i skutecznie zdezynfekować mieszkanie bądź dowolny lokal, wybierz ozonowanie u sprawdzonej firmy od ozonowania mieszkań, takiej jak firma Kastelnik. Stosujemy profesjonalne certyfikowane generatory ozonu o mocy 40g./h do 240g./h. Nasi technicy doradzą sposoby na dezynfekcję i bezpłatnie wycenią usługi. A ty będziesz mieć pewność, że Twój lokal jest czysty i wolny od wszelkich wirusów.

Przeczytaj także: Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne?

Dezynfekcja bez użycia środków chemicznych

Ozonowanie stanowi dobrą metodę dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, w której naturalnym dezynfektorem jest ozon- to jasno wynika z badań naukowych. Jego zabójcze działanie na bakterie, wirusy w tym COVID-19, grzyby i wiele innych organizmów zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych w wielu placówkach na terenie Unii Europejskiej oraz w Chinach. Jeżeli masz pytania na temat działania ozonowania, ile godzin trwa zabieg, jak zabezpieczyć mieszkanie przed ozonowaniem? Zadzwoń do nas!

Kastelnik – dezynfekcja powietrza ozonem – najlepszej jakość ozon usuwa koronawirus SARS CoV-2

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Okazuje się, że skuteczna dezynfekcja dużych pomieszczeń i hal produkcyjnych jest możliwa, ale tylko przy użyciu maszyn, które są w stanie wyprodukować duże stężenie ozonu.  Do takich urządzeń należą generatory, jakim posługuje się specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik. 

Najczęściej zadawane pytania - ozonowanie

Zostały one zaprojektowane specjalnie do odkażania nie tylko mieszkań osób prywatnych, ale i dużych przestrzeni np. ozonowanie przedszkola świadczymy sprzętem, który jest wyposażony w czujniki monitorujące stężenie ozonu. Ozonowanie pomieszczeń powinno być wykonywane tylko przez certyfikowaną firmę. W tym przypadku będziesz mieć pewność, że o Twoje bezpieczeństwo dba dobrze przeszkolony pracownik.

Ile kosztuje urządzenie do ozonowania?

Koszt urządzenia do ozonowania zależy od jego wydajności i producenta. Na popularnym serwisie aukcyjny najtańsze urządzenia zaczynają się od 200 zł, są niewielkich rozmiarów, prawie zawsze zawierają czasomierz i są przeznaczone do odkażania samochodów i bardzo małych pomieszczeń np. komórek lokatorskich o wymiarach 2 m x 2 m x 2.7 m. Za najdroższy produkt tj. generator ozonu marki Trotec 20000 z funkcją timera 100 godzin zapłacić trzeba 19.995 zł.   Przeznaczony jest do usuwania przykrych zapachów i dezynfekcji dużych pomieszczeń o wymiarach 10 m x 3 m x 2.7 m

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie generatora ozonu?

Kupując urządzenie do ozonowania pomieszczeń, należy zwrócić uwagę na jakość jego podzespołów, kraj pochodzenia i certyfikację CE, aby zapewnić bezpieczne użytkowanie w trakcie procesu ozonowania. Wybierając urządzenie do dezynfekcji ozonem, warto sprawdzić jego moc, czy produkt posiada timer oraz ile wynosi okres gwarancji. Ważnym czynnikiem jest również cena.  Ozonatory powietrza 80 g to wydatek minimum 4000 zł.  

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%