Praktyczne Case Study

7 miejsc, gdzie cykliczne ozonowanie może ograniczyć liczbę zachorowań na COVID-19

Czy ozonowanie pomieszczeń może nam pomóc w czasach panującej trzeciej już fali pandemii? Od kilkunastu miesięcy cały świat zmaga się z groźnym dla zdrowia i życia wirusem powodującym chorobę COVID-19. Liczne obostrzenia i profilaktyka mają na celu ograniczyć rozpowszechnianie się groźnego wirusa. Jednak dopiero podanie szczepionki populacji przychyli szalę zwycięstwa na stronę ludzkości.
Tymczasem dbanie o siebie na co dzień i ograniczanie kontaktów z innymi to najlepsze sposoby na powstrzymanie choroby. Jest jeszcze jeden, o którym mniej się mówi, a dzięki któremu można zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo i higienę w miejscach publicznych w dobie pandemii. Mowa tu, o wspomnianym już na wstępnie sposobie dezynfekcji ozonem.
Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Ozonowanie pomieszczeń za pomocą trójtlenu – co to za substancja?

Ozon, czyli trójatomowy tlen to pierwiastek znany ludzkości od dawna. Odkryty został stosunkowo niedawno w XIX wieku i bardzo szybko znalazł zastosowanie w różnych dziedzinach. Ma silne właściwości odkażające i neutralizujące, więc stosuje się go do dezynfekcji pomieszczeń skażonych wirusami, usuwania niechcianych zapachów, sprzątania specjalistycznego np. podczas dezynfekcji mieszkań po zmarłych osobach.
Ozonowanie jest uważane za jeden z najbezpieczniejszych dla zdrowia sposobów na walkę z różnymi patogenami – wirusami, bakteriami, pleśnią, grzybem itp. Nic więc dziwnego, że specjaliści polecają dezynfekcję ozonem jako skuteczną metodę do walki z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych.
Ozonowanie powietrza możemy stosować w wielu miejscach. Zarówno w naszych mieszkaniach, domach, biurach, fabrykach i zakładach przemysłowych, jak i wszystkich punktach użyteczności publicznej tj. kinach, teatrach oraz na lotniskach i dworcach PKP.

Poznaj 7 miejsc, gdzie regularne ozonowanie sprawdzi się najlepiej w walce z koronawirusem.

Gdzie sprawdzi się ozonowanie

1. Ozonowanie szpitali, placówek podstawowej opieki medycznej

Przychodnie medyczne typu POZ, do których codziennie udają się liczni pacjenci z przeróżnymi objawami, mogą być siedliskiem wirusów i bakterii. Takie miejsca należy cyklicznie ozonować i dezynfekować w celu prewencyjnym. Regularne ozonowanie sprawi, że pacjenci będą bezpiecznie mogli korzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, a personel medyczny będzie czuł się bezpieczniej w pracy.

2. Ozonowanie powierzchni w domach opieki społecznej i hospicjach

Jak wiemy w domach pomocy społecznej, znajduje się wiele ognisk choroby. W placówkach tych podobnie jak w hospicjach przebywają ludzie starsi, pozostawieni często bez środków do życia. Miejsca te są niedofinansowane, bardzo często w opłakanym stanie materialnym. Poziom higieny wśród użytkowników DPS-ów zapewne nie należy do najwyższych, toteż regularne ozonowanie może przynieść znaczną poprawę bezpieczeństwa dla personelu i podopiecznych. Ozon szybko i skutecznie usunie wszystkie drobnoustroje i pozostawi lokal czystym i przyjemnie pachnącym.

3. Ozonowanie pomieszczeń – przyszpitalne przychodnie specjalistyczne

Podobnie sytuacja wygląda w przychodniach specjalistycznych, a sterylizacja pomieszczeń w placówkach medycznych ma miejsce każdego dnia. Są miejsca, gdzie udaje się codziennie wielu pacjentów, którzy mogą łatwo roznosić zarazki. Ozon usunie je błyskawicznie, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych.
Ozonowanie pomieszczeń cena

4. Ozonowanie miejsc kultu religijnego – kościoły i salki katechetyczne

Mimo wielu obostrzeń, podczas pandemii kościoły pozostają otwarte dla wiernych. Niestety mogą być miejscem, gdzie rozprzestrzeniają się zarazki, dlatego wymagane jest ich cykliczne ozonowanie. Zabieg ten jest nie tylko bezpieczny dla ludzi, ale również w żaden sposób nie narusza mienia. Zabytki, które nierzadko zdobią nasze kościoły, pozostają więc całkowicie bezpieczne. Warunek jest jeden – kontrola stężenia ozonu podczas wykonywania zabiegu ozonowania kościoła.

5. Ozonowanie szkoły, przedszkola

Szkoły i przedszkola są wielkimi skupiskami ludzi i mimo że najmłodsi są mniej podatni na działanie koronawirusa, mogą go przenosić lub zarazić się innym patogenem. Ozonowanie przedszkola jest więc świetnym sposobem, aby zwiększyć bezpieczeństwom, a ozonowanie szkoły poprawi nie tylko higienę w szkole, ale także zapewni bezpieczne użytkowanie sprzętów uczniom i nauczycielom.

6. Dezynfekcja ozonem w komunikacji miejskiej

Istotnym miejscem, gdzie warto wprowadzić regularne zabiegi ozonowania, jest komunikacja miejska. Z autobusów i tramwajów korzystają codziennie tysiące mieszkańców. Dotykają siedzeń, poręczy i chcąc nie chcąc roznoszą w ten sposób przeróżne choroby. Dzięki ozonowi szybko można pozbyć się wszelkich drobnoustrojów. Co więcej, zabieg ten poza bakteriami zabija także wszelkie nieprzyjemne zapachy, o które w komunikacji miejskiej nietrudno. Dzięki ozonowaniu nie tylko zwiększa się komfort jazdy pasażerów, ale także łatwo można odświeżyć powietrze w pojazdach.

7. Ozonowanie sklepów w galeriach handlowych

Miejsca handlu, takie jak galerie, targowiska itp. Powinny być często ozonowane, gdyż przewija się przez nie codziennie wielu ludzi. Przechodnie i klienci dotykają towarów, ale także elementów wyposażenia, co ułatwia rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Ozon rozprawi się ze wszystkimi patogenami, a jego cykliczne wykorzystywanie w sprzątaniu uczyni galerię handlową bezpieczniejszą dla klientów i zachęci ich do częstszych zakupów.
Szczęśliwie dla nas wszystkich, obecnie odnotowujemy tendencję spadkową jeśli chodzi o zachorowania na COVID-19. Coraz więcej osób jest zaszczepionych, i pomału nasze społeczeństwo zaczyna nabierać odporności zbiorowej. Przed nami pewnie jeszcze długa droga, ale widać już promyki nadziei na powrót do normalności.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%