Pożary w Polsce, IV kwartał 2022

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Archiwum na temat pożarów na terenie całego kraju w IV kwartale 2022 roku. Baza danych firmy Kastelnik

W wakacje 2022 roku Główny Urząd Statystyczny poinformował, iż 2021 r. strażacy z całego kraju interweniowali 579,7 tys. razy. Akcje te dotyczyły 106,5 tys. pożarów, 428,0 tys. lokalnych zagrożeń, z czego 45,2 tys. to były fałszywe alarmy.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Obecnie rozpoczął się okres grzewczy i wyraźnie widać wzrost pożarów spowodowanych zwarciem instalacji elektrycznych. Ma to związek z dogrzewaniem budynków za pomocą farelek, grzejników i innych prowizorycznych urządzeń grzewczych.

Pożar domu

Zwarcie instalacji elektrycznej to przyczyna ponad 6 tys. pożarów w każdym roku.

Warto dodać, że przy tego typu zdarzeniach płomienie zazwyczaj szybko się rozprzestrzeniają, powodując rozległe zniszczenia nie tylko w jednym budynku, ale także w pobliskich nieruchomościach. Następstwa tego typu pożarów mają poważne konsekwencje, a często nawet śmiertelne. W 98% objęte ogniem budynku da się uratować, a wtedy sprzątanie po pożarze jest jak najbardziej pożądaną usługą

Pożar na terenie Ustronia, 30 listopada 2022

 • Ustroń, 30 listopada 2022– dramatyczny w skutkach pożar w serwisie samochodowym w Ustroniu w województwie śląskim zabił jedną osobę i ranił drugą. Do wybuchu ognia doszło około godziny 10, ogień rozprzestrzeniła się na tyle szybko, że w niezwykle krótkim czasie objął cały dach nieruchomości oraz elewację. Na miejscu zdarzenia w akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków, a ogień i dym był widocznych z odległej okolicy.

  Przeczytaj, co zaleca ekspert po tego typu zdarzeniu

  Kiedy dojdzie do pożaru dachu, a także na elewacji w pierwszej kolejności po tego typu zdarzeniu zaleca się sprawdzenie konstrukcji budynku. Dopiero kiedy rzeczoznawca ds. usuwania szkód pożarowych wyda zgodę na rozpoczęcie prac remontowych, to można zacząć sprzątanie pogorzeliska.

Sprzątanie po pożarze, cała Polska

Pożar na terenie Kętrzyna, 30 listopada 2022

 • Kętrzyn, 30 listopada 2022 – to tragicznego pożaru w bloku doszło w Kętrzynie, gdzie ogień odciął drogę ucieczki 39-letniemu mężczyźnie. Człowiek ten ratował życie, skacząc z wysokiego czwartego piętra budynku. W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu ognia były jeszcze trzy osoby i zdołały one ewakuować się samodzielnie. Przyczyny pożaru na chwilę obecną nie są znane, a z pierwszych ustaleń Policji wynika, iż nie było ofiar śmiertelnych.

  Przeczytaj, co zaleca ekspert po tego typu zdarzeniu

  Warto przeprowadzić ozonowanie klatki schodowej w celu usunięcia zapachu spalenizny.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Pożar na terenie Wrocławia, 30 listopada 2022

 • Wrocław, 30 listopada 2022 – o godzinie 12:30 jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane do mieszkania na siódmym piętrze budynku na osiedlu Kosmonautów we Wrocławiu. Przyczyną był pożar w lokalu od wybuchu butli gazowej. Do godzin wieczornych nie było zgłoszeń o osobach poszkodowanych, a jak się okazało, feralna nieruchomość nie uległa poważnemu zniszczeniu.

  Przeczytaj, co zaleca ekspert po tego typu zdarzeniu

  Należy sprawdzić, czy ściany zostały pokryte sadzą i usunąć wszystkie tłuste zabrudzenia przed ponownym zamieszkaniem.

Wielki ogień pochłonął stację kontroli pojazdów w Gdańsku, 3 grudnia 2022

 • Gdańsk, 3 grudnia 2022 – w sobotę w godzinach popołudniowych pożar doszczętnie spalił stację kontroli pojazdów w gdańskim Chełmie. Według właściciela nieruchomości straty sięgają trzech milionów złotych, ale nikomu nic się nie stało. Metalowa konstrukcja budynku została uszkodzona przez wysokie temperatury i w zasadzie nadaje się już tylko do rozbiórki.

  Przeczytaj, co zaleca ekspert po tego typu zdarzeniu

  Kiedy zniszczeniu ulega 50% konstrukcji budynku, to zaleca się jego rozbiórkę. Usuwanie szkód po tak rozległym pożarze mija się z celem. Z ekonomicznego punktu widzenia, koszty naprawy spalonej nieruchomości nie mogą przewyższać kosztów wybudowania nowego obiektu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Sadza w kominie

Pożar sadzy w kominie to częsta przyczyna pożarów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%